Jump to content

centura de siguranta revine greu la loc


mariustdr
 Share

Postare recomandată

Salut, am si eu o problema la un golf V, e tocmai pe inversul problemelor semnalate de voi, la mine centura dreapta fata se targe greu, adica in momentul cand pasagerul vrea sa isi puna centura ea se blocheaza ca si cum ai trage puternic de ea, si trebuie sa o traga incet si cursiv ca sa o poata trage pana la capat. Are cineva vreo idee din ce cauza se intampla acest lucru si cum as putea sa il remediez?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Tocmai asta vroiam si eu sa intreb, doar la centura dreapta fata face, si abia am montat centurile de 2 zile. La cele vechi nu facea asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica daca se mai intampla fenomenul si cu trim-ul demontat de pe stalp. E posibil sa nu fie la loc plasticele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am urmatoare problema: pe langa fatul ca centura revine destul de lent, la mine nu se aprinde nimic in bord daca nu imi pun centura. Ce ar trebui sa fac sa imi apara in bord atunci cand nu este centura pusa.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu se aprinde nimic la B5.5 cand o pui sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Am vazut ca exista un indicator de centura in bord si credeam ca trebuie sa se aprinda cand nu este centura pusa ...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu - poti coda ceasurile sa il aprinda la contact, pentru doua secunde - eventual poti cabla de la ceasuri sa emita 2 secunde un zgomot - dar tot la contact - din pacate B5.5 -ul nu are switch in teaca centurii, pentru a stii cand ai pus centura sau cand nu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

Eu am fost la service cu masina din semnătura pentru o reparație si se pare ca au umblat la masca din plastic de pe stalp.

Acum nu se mai retrage centura (foarte greu si trebuie ajutata) si am observat ca este un plastic negru in interior pentru ghidare care nu mai este la locul lui la fel ca la centura din dreapta.

Trebuie sa merg la service sau pot sa o rezolv si eu ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vw Glof 6 1.6 MPI.

Am rezolvat. Era plasticul negru din interior deplasat care bloca centura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!