Jump to content

problema bandouri portiere


teddyax
 Share

Postare recomandată

Am o problema cu bandourile de la portiere; au fost date jos cind am vopsit usile si de atunci nu gasesc nici o solutie in a le fixa cum trebuie, am incercat tot felul de benzi dublu adezive, apoi chit siliconic, dar in zadar, dupa un anumit timp se desprind!...Ma puteti ajuta cu un sfat ?... ma dispera deja!

Modificat de teddyax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banda dublu adeziva 3M sau Bizon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca si cu silicon de parbriz.Eu am lipit un eleron de parbriz la un ford ka si tine ffff bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sincer, dupa ce am incercat si eu mai multe benzi dublu adezive, am recurs la Loctite Gel :)) 
Pentru ca banda adeziva era foarte bine lipita pe vopsea, dar se desprindea mereu de pe bandou (astia din service cred ca le curata cu flexul), am izolat portiera pe marginea bandoului cu banda de hartie , sa nu cada vreo picatura de lipici pe vopsea, si apoi am pus Loctite peste banda adeziva.

 

Tine foarte bine, stiu ca sigur s-a prelins superglue-ul si pe vopsea sub bandou (intre benzile adezive) dar nu am intentie/motive sa dau jos bandourile.

 

Probabil e mai scump sa folosesti loctite pentru un bandou intreg - eu am folosit doar pentru 1/4 din bandou, acolo unde incepuse sa se dezlipeasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!