Jump to content

schimbare airbag


2ran
 Share

Postare recomandată

salut.vreau sa mi schimb airbagul,al meu a fost fara comenzi pe volan si am gasit acum unul cu comenzi.se potriveste mufa de airbag?,asta am vazut ca mai are o mufa mica neagra cred ca pentru comenzi,dar ce nu stiu e daca mufa galbena se potriveste,ca nu vrea sa fac nici o improvizatie,sa schimb pini la mufa..astept parerile voastre

post-114679-0-93523000-1398344912_thumb.

Modificat de 2ran
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa galbena se potriveste. la volanul cu comenzi mai ai o mufa care intra in calculatorul de comenzi. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimbi si spirala daca vrei sa ai comenzile functionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa schimbe spira.

 

Legat de volan, comenzi,etc... inteleg ca vrei sa inlocuiesti volanul, cu altul care are comenzi... daca vb tot de airbag in 3 spite si cu aceelasi nr de ingitere - da, se potriveste cablajul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.vreau sa mi schimb airbagul,al meu a fost fara comenzi pe volan si am gasit acum unul cu comenzi

Trebuie schimbata spirala daca schimba doar airbagul ce are optiuni suplimentare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paulo.... am facut zeci de retrofit-uri la volane cu comenzi.... la Vw (Golf4, 5, 6, Passat B5, B55,B6, B7, CC, Jetta, Touran, Tiguan, Phaeton), la Skoda, Seat si Audi....

 

la modelul lui, nu trebuie sa schimbe nicio spira....

 

oricum, cum ne exprimam, abia intelegi despre ce e vb..... adica am tras concluzia ca vrea sa puna volanul cu comenzi - deoarece vb de airbag - dar acesta nu difera de la modelul cu comenzi la cel fara (daca vb de aceelasi tip de volan - cel in 3 spite)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2ran aceeasi intrebare ai pus si aici si pe linga asta ai deschis si topic nou. Oare chiar mai era nevoie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!