Jump to content

Cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sunt inscrisi pe forum?


ManiacuV6
 Share

  

  1. 1. Cat

    • 0
    • 0


Postare recomandată

Hop si eu! Sper ca suntem vreo 25 pe aici.

Pentru Maniacu: poate organizezi o intalnire a posesorilor de B3 si B4, o intalnire pentru cei din nordul Moldovei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dorur sa stii ca mi-ar face chiar placere sa se organizeze o intalnire :P . Problema este daca se aduna lumea :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt un proaspat posesor de Audi 80 2.0e an

Modificat de laus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dorur sa stii ca mi-ar face chiar placere sa se organizeze o intalnire ;) . Problema este daca se aduna lumea :)

Uite eu indata imi fac nunta. Daca imi ramane ceva bautura :) o pun la bataie pentru o intalnire. In rest nu ne trebuie decat 100 RON in buzunar pentru un mic sau altceva de mancare. Stabilim o locatie cu ceva verdeata prin zona (eventual munte) si stam o zi intreaga timp in care o sa avem suficient timp sa ne cunoastem si sa discutam diferite probleme legate de masinile noastre. Facem si vreo 2-3 poze si o sa avem o zi de neuitat de care probabil o sa ne aducem aminte mereu cand vom vedea vreun B3 sau B4 pe sosea... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sunt 2 doritori pana acum : dorur si eu . Altcineva ?Deci sunt 2 doritori pana acum : dorur si eu . Altcineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sunt 2 doritori pana acum : dorur si eu . Altcineva ?Deci sunt 2 doritori pana acum : dorur si eu . Altcineva ?

intru si eu,numai sa ne anuntam din timp,pentru ca lucrez si 12 ore pe zi si nu prea am timp sa intru pe forum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intru si eu,numai sa ne anuntam din timp,pentru ca lucrez si 12 ore pe zi si nu prea am timp sa intru pe forum!

Lucrezi si sambata si duminica?

Oricum, suntem 3 doritori pana acum. Care mai doreste sa se anunte repede ca zilele frumoase sunt numarate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu e prea tarziu nu?

Am un Audi 90 B3 1,6 TD 75 hp (nu stiu cati mai sunt in viata), fabricatie '89, initial a avut motorul 2.3 benzina (gama Audi Sport). Ma gandeam sa-l vand sa ma dau catre un A4...dar inca-l iubesc si probleme foarte mari la el n-am avut (de 2 ani ma dau aproape zilnic).

Sa ne duca km cat mai multi ale noastre "butoiase"... :icon_thumright:

Meserie forumu'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WELCOME. Daca se organizeaza o intalnire in prima faza sa fie macar una "spontana " in Botosani sau Suceava . Poate aduc la intalnire un amic cu S2-ul :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WELCOME. Daca se organizeaza o intalnire in prima faza sa fie macar una "spontana " in Botosani sau Suceava . Poate aduc la intalnire un amic cu S2-ul :) .

Hop si eu..Primul post.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am mai gasit in Suceava 2 oameni. Din pacate nu au B3 si nici B4. Unul are 80CC si altul are 100CC.Dar ii primim si pe astia la intalnire. Ce zici Maniacule? Tu ai mai gasit oameni din zona ta?

Hop si eu..Primul post.. :(
Frate esti tare cu S2-ul ala. Sa moara dusmanii daca nu e asa cum zic eu.Vreau sa-ti vad masina la prima intalnire. Musai. Ca si eu visez la un motor de pe audi 80 RS2 asa cum se prezinta mai jos.

post-15350-1193160498_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La B T situatia se prezinta asa : gabibotosani si eugenBt (b4 respectiv Audi 100 A6) si bineteles eu. Insa pana nu vorbim exact de o data nu e nimic sigur :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recent proprietar de audi coupe 2.3i 10v NG 1993 deci B4 presupun. sunt foarte multumit de masina dar la motor am mult de lucru sa o fac sa traga pe masura aspectului. urmeaza sa ma interesez de un kit turbo sau ideal ar fi sa gasesc un motor complet 20v sau turbo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din discutiile avute cred ca intalnirea va avea loc (cel putin pentru inceput) undeva la granita dintre judetele Suceava si Botosani, in apropiere de podul de peste raul Siret.

Cei care mai sunt doritori (in functie de posibilitati) sa se anunte. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recent proprietar de audi coupe 2.3i 10v NG 1993 deci B4 presupun. sunt foarte multumit de masina dar la motor am mult de lucru sa o fac sa traga pe masura aspectului. urmeaza sa ma interesez de un kit turbo sau ideal ar fi sa gasesc un motor complet 20v sau turbo...
Pune si tu niste poze cu masina sa o vedem..Cat despre motor,lasa kiturile turbo si alte vrajeli..te costa prea mult..cel mai simplu e sa pui motorul cu care au fost echipate 200 si s2,adica celebrul motor de 20v turbo 220cp..Te costa mai putin decat un kit turbo..Daca vrei iti dau numarul de telefon sa suni sa vezi de motor..
Frate esti tare cu S2-ul ala. Sa moara dusmanii daca nu e asa cum zic eu.Vreau sa-ti vad masina la prima intalnire. Musai. Ca si eu visez la un motor de pe audi 80 RS2 asa cum se prezinta mai jos.
Sunt mai tot timpul in Iasi daca tii neaparat sa vezi masina..
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

da-mi nr te rog sa vb sa vad le ce pret m-ar duce un motor complet cu tot cu quattro daca are si cutie de quattro. ce am gasit eu mi se pare destul de scump pana acum.si inca una

post-5840-1198449241_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mario_ZAD.... frumos coupe mai ai. Multe masini noi palesc in fata lui. Ma bate un gand sa iau si eu unul mai ales ca am gasit un NG cu 1200 euro inmatriculat. Ramane de vazut ce voi face.

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi frumos, la pret ai gasit foarte bine eu am dat de vreo 4,5 ori mai mult pe al meu:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

vad ca nu a mai postat nimeni asa ca mai pun si eu o poza cu noile roti pe care le-a adus noul an:) motor am gasit acum urmeaza sa vad cum ma incadrez in bani daca-l iau sau nu...

post-5840-1202597154_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal baietzi.an sfarsit reusesc sa postez si yo! cu 6 bucatzi audi80 b3,din care mai am 2 b4:2.3/130cp qattro,1.9tdi/90cp,maprimiti? sper sa avem ce discuta...apropos la diesel mi-au murit cativa cai :angry: am vb. cu maniacuv6 poate se ocupa de resuscitarea lor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal baietzi.an sfarsit reusesc sa postez si yo! cu 6 bucatzi audi80 b3,din care mai am 2 b4:2.3/130cp qattro,1.9tdi/90cp,maprimiti? sper sa avem ce discuta...apropos la diesel mi-au murit cativa cai :angry: am vb. cu maniacuv6 poate se ocupa de resuscitarea lor :)

Bine ai venit!

Curata debitmetru. Eu tot cu debitmetru mi-am recuperat cativa cai(mai multi de fapt)! Stie maniaku ce trebuie sa faca, ca-l cunosc si am incredere in el :icon_thumright: .

post-15350-1203501631_thumb.jpg

Asa arata la mine debitmetru. Este o portiune de inceput unde se macina carbunele ala pe care luneca acul de citire din debitmetru.

Modificat de dorur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit!

Curata debitmetru. Eu tot cu debitmetru mi-am recuperat cativa cai(mai multi de fapt)! Stie maniaku ce trebuie sa faca, ca-l cunosc si am incredere in el :Driver: .

post-15350-1203501631_thumb.jpg

Asa arata la mine debitmetru. Este o portiune de inceput unde se macina carbunele ala pe care luneca acul de citire din debitmetru.

merci mult dorur!ami place k ai mers direct la tinta cu ceva concret,am acercat repozitionarea lamelei cititoare cu cateva zecimi in afara canalulu uzat si tot nimik,tind sa cred k e ceva pe calea aerului...problema e an studiu.mai astept idei.mrc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta-ti alt debitmetru. Eu asa am facut.

Problema se pune astfel: de curatat debitmetru nu e mare filozofie dar de refacut stratul ala de carbune pe care efectiv luneca acul ala din debitmetru e dificil. Si eu sper sa-mi refac vechiul debitmetru dar ma gandesc momentan cu ce as putea reface suprafata de carbune care a fost macinata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta-ti alt debitmetru. Eu asa am facut.

Problema se pune astfel: de curatat debitmetru nu e mare filozofie dar de refacut stratul ala de carbune pe care efectiv luneca acul ala din debitmetru e dificil. Si eu sper sa-mi refac vechiul debitmetru dar ma gandesc momentan cu ce as putea reface suprafata de carbune care a fost macinata.

salut dorur!in legatura cu reconditionarea stratului de grafit,de pe placuta electronik,am aflat de la un tip,k e o firma prin mures kre comercializeaza pasta corectoare pt contacte etc.am ktalog, pasta se prezinta sub forma de marker sau ceva k un lac conductor.daca ar da rezultate ar fi super. un flacon ar fi vreo 15euro care an kazul debitmetrului it-i pastreza 440euro an buzunar(atat e unul nou afara).knd stiu ceva concret va tin la curent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea buna este ca daca gasesc undeva piese ieftine de pe masinile recent aduse din afara care se dezmembreaza imediat ma interesez si daca e ceva convenabil, cumpar.

Spre exemplu am luat de la cineva debitmetru, ECU, etc si am dat 80 euro. Stii cum e... e bine de luat la super-pret chiar daca nu ai nevoie momentan.

As incerca si eu pasta asta de care spui tu. Dar sa dau 15 euro( fara TVA) pentru o picatura de pasta de aia nu vad rostul. Astept sa vad ce rezolvi tu cu pasta minune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!