Jump to content

Cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sunt inscrisi pe forum?


ManiacuV6
 Share

  

  1. 1. Cat

    • 0
    • 0


Postare recomandată

Ma bag si eu cu un audi recent achizitionat 80 B3,an '89,motor 1847 cod SD, 83kw,sunt minunate masinile astea,am si un vw golf MK2 GTI

dar nu se compara la confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Foarte buna masina Audi forever

Modificat de Hellboy17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit sa se stie cam cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sau 90 sunt pe forum......

Ca la topic-uri se vede ca stam cam prost.... :D

Sal pot sa intru si eu un b4 am 2.3e foarte mulțumit de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut ! Fii amabil, unde se afla senzorul asta mic de pe carburator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut... :rolleyes: sunt si eu un posesor de Audi 80 B4, an '95, motorizare 2.0E, cutie automata (din pacate)...

Am si eu o mica problema insa...are momente cand nu vrea sa plece de pe loc...sau pleaca f f f greu parca ar patina ambreiajul...problema e ca figura o face doar la treapta 1 si uneori si la treapta 2...apoi ruleaza fara probleme...ma poate ajuta cineva cu o parere? :frigbaitata:

Modificat de CooSmiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare tuturor,sant si eu posesor al mai multor audi 80 b4 ,masini pe care le simpatizez foarte mult ,audi 80 b4 1,9 tdi , 1994, motor 1z, audi 80 b4 cabrio 1,8 motor adr ,1998, audi 80 b4 coupe ,motor 2,0 abk ,1993 si VW transporter T4 multivan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

AM SOSIT SI EU PE FORUM CU UN B4 2.0E MOTOR ABK,ASTA CA SA SE INGROASE RANDUL. SUNT F MULTUMIT DE MASINUTA,O AM DE CATIVA ANI SI N-AM AVUT PROBLEME MARI :emthup:

SUNT SI EU PE AICI CU UN 2.0E :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, sunt si eu incepand de azi posesor de Audi 80 B4 `94 2.0E

Ma bucur sa vad un forum ca asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Audi 80 B3 din 91 1.8 S 90 cp cutie de passat dizel (cunoscatori stiu ce face o cutie de dizel pe un benzinar)de 3 ani am schimbat foarte putine pe ea. din cauza taxei e pe bulgaria .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut .am un audi 100 an 89 motor 1,8 benzina 4b injectie monopunct .problema mea e ca motorul se tureaza singur pe msura ce se incalzeste.am schimbat senzorii de temp dar nici o imbunatatire. cand ajunge apa la 90 motorul se tureaza singur pana la 6-7 mii .are cineva idee ce ar putea avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-o pe un tester si vezi ce erori ai. E posibil sa fie clapeta de acceleratie, senzor de turatie, smdp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Intru si eu in club cu un B3!..Asta daca mai este deschis, pentru ca ultimul post este de aum juma' de an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate zice ...sa intru si eu in club .am un audi `80 b4 avant 1.9 tdi din 11.1992 trecuta in acte `93...masina buna am schimbat cam tot ce a fost de schimbat pe la ea.Anu trecut am fost cu ea in germania .sa comportat ok..consum de aproximativ 6%..incarcat si viteza 120-150km/h..acuma o mai repar la tabla mai da rugina pe la ea chiar daca are tabla galvanizata o sa postez niste poze cu ea sa va dati si voi cu parerea despre ea ..o pun la punct ca plec iara cu ea la drum lung 1700km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu un audi 80 din 1991,acum doua sap. am fost lovit tare din spate,probabil asigurarea o sa zica ca e dauna totala,imi pare rau de masina,nu are rugina motorul din 1600cc l-am adus la 1800cc,o axa mai mare,cuzineti forjati,am patru rinduri de roti,doua din aliaj,cu cauciucuri de vara si iarna,suspensie KYB si Bilstein,cutie in 5 trepte etc. nu e cine stie ce dar oricum...

acum probabil o sa dau masina in programul rabla si o sa intru si eu in rindul nefericitilor posesori de masini "noi" din plastic si rugina.

masina e parcata in Bv in fata casei,daca cineva e interesat de ceva piese sau roti etc sa ma contacteze.

all the best

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia-ti una la fel si fa recarosare si iti iei piese de pe masina ta si pui pe aia ....eu n-as renunta la ea is masini bine....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

care ma poate ajuta intr-o problema am un audi 80 b4 avant 1.9 tdi `93 nu imi mai mere pozitia pe partea stanga nici in fata nici in spate...becurile le-am vericat nu is arse ,..la sigurante la fel ...care ar  fi cauza.....

Modificat de HAMMER1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Posesor de 80 b3 1.6td de aproximativ 13 ani, posesor de 80 b4 de 5 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Piglet80Avant

1 bucata audi b4 1.9 tdi (pe numele meu de 3 ani) + 1 bucata audi 2.6 v6 quattro (de 1 luna , mai pirat , asa cum stim noi , cu talon "ne instrainat" si carte)

Mai pasiune , mai nevoie , mai cu bani , mai fara bani , sunt multumit de ele , ma servesc la ce am nevoie . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua. Am un Audi 80 B4 1.9 TDI Avant. Vroiam sa stiu daca se potrivesc usile de pe spate de la alte Audi-uri 80 limuzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. O intrebare pentru cei care cunosc la audi 80.. Se da o bucata audi 80 din '92 cu motor de 1.6, din ce am inteles cu motor de 101 cp..E B3, sau B4? :)) Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din 1992 e B4. 

 

Cel mai simplu le diferențiezi astfel:

La B3 capota se ridică clasic, fără mască

La B4 capota se ridică cu tot cu mască.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar nu am decat niste poze din care nu se vede capota..Multumesc frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care motor de 1.6 are 101 cp ? Ar trebui sa fie B4 .

Modificat de Piglet80Avant
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!