Jump to content

Cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sunt inscrisi pe forum?


ManiacuV6
 Share

  

  1. 1. Cat

    • 0
    • 0


Postare recomandată

M-am gandit sa se stie cam cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sau 90 sunt pe forum......

Ca la topic-uri se vede ca stam cam prost.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt unul. Pe la intalniri am constatat ca sunt singurul posesor de Audi 80 care apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma inscriu si eu, am avut haudi obzaci timp de aproape 5,5 ani, deci cred ca am tot dreptul sa-mi dau cu parerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te primim.

Deci pana acum suntem doar 2 posesori (actuali) de Audi 80.

Nu se mai inscrie nimeni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu Audi 80 timp de 6 ani.

Din pacate am fost lovit de un camionagiu si a trebuit sa-l vind. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hop si eu ca i fara bani! :Driver: audi 80 din 1995, 2.0 E. Poate imi explica si mie cineva care e diferenta intre B3 si B4, ca eu unul nu stiu de care e. :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B3 s-a facut pana in 91 iar din 91 s-a fabricat B4. B4 are fata de B3 lampi semnalizare albe(si se aprind galben) , spate rstilizat....= rotunjit , stopurile spate is rosii .... eu cam asta stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai simpla metoda de a diferentia B3 de B4 (adica Audi 80 pana in, respectiv dupa 1991):

La B4 cand ridici capota se ridica cu tot cu grila fata, la B3 nu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si eu pe aici! B4 a intrat in productie in 1992, nu in 1991, insa diferentele sunt intr-adevar cele aratate de ManiacuV6 si Sharanel. Poze: in stanga B3, dreapta B4

Modificat de Badger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare.......... La Audi-le meu rezervorul e in spatele spatarului.... Au fost versiuni cu rezervorul sub bancheta, ca ma gandesc la o modificare de asta ca e cam mic portbagajul.............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar fi o idee buna sa ne organizam daca vrea SEFU o sextiune separata numai cu Audi 80 90 B3 B4 S2 .

Ce parere aveti.............?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca suntem prea putini sa aiba sens o sectiune separata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut un audi 80 acum vreo 3 ani motor 1.6 tdi jale motoru.dar in 2003 m-am favut praf cu el in vreo 3 copaci.ideea e ca a fost o masina buna si rezistenta la impact frontal am vandut-o ptr ca nu vroiam sa o mai vad in garaj :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare.......... La Audi-le meu rezervorul e in spatele spatarului.... Au fost versiuni cu rezervorul sub bancheta, ca ma gandesc la o modificare de asta ca e cam mic portbagajul.............

Si,,,,, are cineva o carte de intretinere si depanare in format electronic pentru Audi 80???????

Modificat de ManiacuV6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu rtezervorul nu stiu ce sa iti zic dar cu infortmatiile despre intretinere caut pe acasa si sa vad ce p :blink: ot sa fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
M-am gandit sa se stie cam cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sau 90 sunt pe forum......

Ca la topic-uri se vede ca stam cam prost.... :(

Si eu sunt un posesor de Audi B4 din 1995 1.9 TDI . Sunt multumit de el ...E drept ca il am de un an insa

fata de Audi 80 1.6 Diesel de dinainte e mai nervos... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine are un manual in format electronic pentru masina din semnatura...... Multumesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut la toti :D

Sunt noul posesor al unui Audi 80 din 1991 1.8S carburatie.Sper sa aflu mai multe de la cunoscatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

proaspat posesor de B3 1.6l benzina carburator an '91 cu tot confortul, siguranta si problemele lui :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si io cabriolet din 92 .Asta merge la b4 nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa masinuta . Merge la B4 :hainoroc:

Poti sa-ti completezi profilul cu localitatea unde esti, etc. Si sper sa nu ai probleme cu ea. Daca ai stii ce e de facut :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am completat profilul.La masina am inca mult de lucru,tre sa-i refac prelata si am ceva la motor sau injectie caci scoate fum rau de tot + ca face figuri ciudate cateodata.Deci probleme deja sunt.Daca as stii ce e de facut? Ce voiai sa zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai stii ce ai de facut == daca ai probleme cu ea stii ce ai de facut== postezi un topic si gata :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai fratilor m-am ars imi trebuie ceva piese pt carburatorul de pe audi meu am sapat pe net si am gasit ca e modelul 2EE facut de cei de la pierburg si nu gasesc aici in cj in nici un magazin de asta de dezmembrari ce imi trebuie.

imi trebuie potentiometru acceleratie (4.07317.20), actuator valva acceleratie (4.07317.20) si bypass heater (4.07298.00 sau 4.07298.07) am gasit la mag de piese noi dar nu vreti sa stiti cat costa astea.

daca stie careva pe cineva sau cumva sa imi zica si mie ar fi tare bine

apropo consumul in oras e in jur de 15l si banuiesc ca nu este normal pt un motor de 1.6l si afara nu scoate sub 10l , daca voi credeti ca este normal va rog sa imi spuneti sa stiu si eu!

daca vreti sa gasiti denumirea si scheme pt butoiasul vostru la piese va sugerez sa va faceti pe www.vagcat.com un cont si acolo aveti tot ce va trebuie, mai putin codurile la piese pt care trebuie platit, iar pentru cei cu carburator pierburg va dau situl unde gasiti tot :www.ruddies.business.t-online.de/VERGASER.htm

numai bine

Maniacu V6 nu ne stim de pe forumul dacia?

PS scz de off topic dar la mine cu search nu am gasit nimic.

Modificat de mesagerid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!