Jump to content

Huse antiderapante roti


DORU_14
 Share

Postare recomandată

Siepa produce Goodyear and Fix&Go. Autosock a dat in judecata producatorul. In cazul de fata, Siepa. Puteti sa dati o cautare pe google dupa "autosock siepa patent infringement" si veti gasi multe rezultate.

Modificat de AdrianaS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este cineva interesat de o pereche de huse Autosock noi, am eu de vanzare la pret bun . Le-am cumparat de 3 saptamani, urma sa ma duc la munte de revelion si iarna aceasta m-a prins cu cauciucuri de vara . Nu am ajuns sa le folosesc din fericire, acum nu mai am nevoie de ele . Informatii pe PM .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marimea 625 . Pret 160 RON . Eu le-am cumparat pentru 205/55/R16 .

In tabelul din acest >> link << se pot vedea in options 1,2,3 pentru ce dimensiuni a anvelopei este compatibila aceasta marime .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am vazut ca au aparut acuma si prin supermarketuri.Sunt bune de ceva?Eu mi-as cumpara pentru ca se pun mai usor decat lanturile si le-as folosi destul de des deoarece strada mea e in panta(am ceva de urcat) si cateodata dureaza vreo 2 zile pana apar astia cu dezapezirea.Si decat sa ma chinui cu lanturile prefer sa las masina pe la jumatatea strazii...

Autosock ar fi cam cele mai bune la calitate/pret?

Modificat de MojoGaby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin Real erau vreo 80 de lei,dar nu m-am uitat exact la ele cum sunt,doar le-am vazut pe acolo si mi-am adus aminte de optiune asta in loc de lanturi(de aceea am intrebat mai sus).Din cautari pe net am vazut ca cele Autosock sunt aprox. 120 de lei.

Modificat de MojoGaby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

plasele de la michellin sunt mai rezistente decat lanturile...fiind din kevlar plus ca nu produc aceleasi probleme pe care le pot produce lanturile jantelor/suspensiei..pretul lor fiind mult mai mare ca al unui set de lanturi

-In Franta sunt omologate plasele astea de la Michelin,se monteaza usor,sunt foarte rezistente,se pliaza pe roata si nu are impactul lanturilor asupra jentii.

Poti urca ,cobora cam orice panta cu zapada.

-Nu sunt pentru off-road era o discutie pe aici cu cineva care a ramas blocat pe un drum forestier,intr-un sant acoperit de zapada folositi troliu cu incredere :)

-Nu sunt pentru sistemele cu diferential quattro -asa scrie pe instructiunile de folosire .

-Nu se recomanda sa se depaseazca viteza de peste 50 de km/ora,pentru Franta nu stiu in Romania.

-Pe drumurile unde variaza zapada,asfalt fara zapada ,linii de tren,tramvai le poate uza nu se recomand ,se uzeaza destul de rapid.

Sunt foarte bune pentru urcat ,coborat drumuri ,mers pe sosele cu zapada,gheata de orice fel si apoi scoase nu sa mergeti pe asfalt in mod uzual.

Acolo unde pneurile de iarna sunt depasite ,husele va pot scoate din diferite situatii neplacute.

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri in Real, AutoSock cu 170 lei parca.Cred ca o sa cumpar o pereche sa vad ce-i de capul lor.Mie imi plac ca se pun foarte usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt niste porcarii, am avut eu anul trecut

Aici la mine este o panta de 10% (parca) asta iarna cei echipati cu amvelope bune de iarna o urcau fara probleme, eu aveam unele vechi si uzate + sosetele astea si nu am reusit decat sa rup una din ele... dupa care m-am dus si mi-am cumparat lanturi.

pt cine vrea sa faca probe o fac cadou pe cealalta ramasa intreaga, am purtat-o o singura data.

Modificat de B0BBY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ca am luat si eu anul trecut si le-am montat ca sa ies din parcare prima si ultima data, fiindca s-au facut praf dar de scos din parcare tot lanturile m-au scos... probabil ca sint bune numai pe zapada fara pic de gheata sau pietre sau altele prin ea ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea nu sunt de calitate este clar.,astea de la Michelin sunt in jur de 100 e.

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!