Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Salut. Masina a venit cu car-net? Sau a umblat cineva pe la codari? Am reusit sa activez si eu ceva meniuri dar nu sa o inregistrez pentru ca seria sasiului nu apare ca avand car-net...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumpărat Columbus de pe net si a venit gata codat pe seria de sașiu.

As vrea sa știu dacă se poate activa sau inregistra  la CAR - NET.

Mai sunt câteva module Google Earth care nu funcționează dacă nu sunt înregistrat.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gbrl de unde ai cumparat-o si cat te-a costat?

Modificat de Eskilsson
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, gbrl said:

Am cumpărat Columbus de pe net si a venit gata codat pe seria de sașiu.

As vrea sa știu dacă se poate activa sau inregistra  la CAR - NET.

Mai sunt câteva module Google Earth care nu funcționează dacă nu sunt înregistrat.

 

 

 

Car-Net este pentru VW. Ce cauti tu se numeste Skoda Connect

https://skoda-connect.com/portal/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce diferente sunt intre Swing MIB 2 6.5 inch vs Bolero MIB 2? Am tot cautat specificatii in manual dar nu gasesc. Am gasit doar ca sunt facute de LG. Am si SmartLinq in meniu dar nu este activat. Eu as dori sa conectez o camera pt mers inapoi si inteleg ca ar exista adaptorul specificat mai sus de un coleg (de la Edotec) dar nu stiu daca merge si pe Swing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu suni la Edotec, poate au  un astfel de adaptor si pt Swing.

Modificat de kthor
Folosirea nejustificată a citatului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat un mail. Au raspuns , se pare ca pt Swing MIB 2 exista un adaptor la pretul de 1199 ron. + camera la 149 ron + montaj la 250 ron. Mi se pare cam scump adaptorul. O sa mai caut sa vad daca gasesc ceva mai ieftin. Senzorii OE tot pe acolo m-ar duce...

Modificat de kthor
Folosirea nejustificată a citatului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cam scump, pt octavia 3 este 800 dar am cautat si pe alte siteuri tot cam pe acolo este, chiar si in afara tarii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna seara,

stie cineva cum se schimba(daca se poate) limba vorbita de la navigatie (acum engleza) la O3 FL  cu AMUNDSEN

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/23/2017 at 21:46, vdragos a scris:

Si, bineinteles, daca ai Smartlink, este vizibil in meniu, fie ca e activat sau nu.

Si daca nu apare in meniu, inseamna ca nu se poate activa? (Bolero MIB 2 pe o masina facuta la 28.02.2017)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, nu se poate activa decit daca iconul este acolo si iti cere un cod de activare cind il apesi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie la configurare mi s-a spus ca oricind voi putea folosi mirrorlink daca voi plati aia 130 euro (pate voia sa ma ia din cap).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai avut cineva probleme cu difuzoarele de inalte(tweetere) la skoda octavia 3 cu sistem audio Canton? La mine s-a ars cel din portiera dreapta fata(se aude foarte incet). As vrea sa le inlocuiesc pe toate cu altele mai performante si ma intereseaza daca cineva a facut aceasta operatiune si ce a montat?

IMAG2562.jpg

IMAG2564.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a închis acest topic
  • kthor a deschis acest topic

Salutare! Am achizitionat o Skoda Octavia 3 2014 care are ca si sistem audio Bolero. Este posibil sa fac trecerea la navigatia Amundsen? Mentionez acest aspect deoarece nu cunosc foarte multe lucruri si din ce am auzit acest upgrade ar fi imposibil. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citesti cu atentie toate discutiile o sa vezi ca nu e imposibil, este insa foarte scump. Trebuie sa cumperi un sistem de navigatie pentru care sa poti dovedi provenienta licita si apoi sa faci instalarea la un dealer autorizat ca sa poata indeparta Component Protection.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Asadar, daca achizitionez de la dezmembrari un sistem de navigatie de la o Skoda Octavia 3 din UK... voi avea cheltuieli suplimentare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat o Skoda Superb adusa din Belgia. Navigatia (amundsen) nu are hartile pentru Europa de Est. Ma poate ajuta cineva cu un link de unde le pot downloda? pe siteul oficial imi cere seria vin si nu ma redirectioneaza catre download. primesc un mesaj ca trebuie sa merg la dealer...ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rind citeste Regulamentul si nu mai cita posturile anterioare. Trebuie sa decodezi VIN ul masinii. Exista pentru asta arie dedicata aici:

Daca nu ai MapCare care-ti da accces trei ani de la cumparare la update gratuit de navigatie sau au trecut cei trei ani, nu poti face update decit cotracost la dealer - circa 200 de euro un update si pot fi 2 pe an. Cel mai probabil portalul Skoda nu te duce la descarcari pe baza VIN pentru ca nu ai dreptul la ele :))

Nu-ti pierde buna dispozitie: ai Waze moca tot timpul!!!

PS daca ai la dispozitie codurile PR aferente VIN ului (pe stickerul de pe cartea de service sau pe cel de sub roata de rezerva) si ai unul din codurile 77D sau 77Q (impreuna cu un SD card aferent) sau S2T atunci ai MapCare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La waze se poate îmbunătăți calitatea imaginii pe bolero? 

A reușit cineva sa faca asa ceva:

 

Modificat de tetea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la Samsung mirroring 1:1, o sa te rog sa nu ne repetam si sa citesti mai intai topicul in intregime. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tetea.

Se poate face .... sunt ceva instuctiuni cateva topic-uri mai in spate. Eu am făcut pe un Columbus dar claritatea imaginii lasa de dorit.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!