Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Mersi pentru voice control.

Am reusit pe O3 sa activez tear drop wiping pentru parbriz . Aveti idee cum se activeaza pentru luneta  ?

On 3/4/2017 at 10:45 AM, o3_cep said:

Smartlink include Apple Car Play, Android Auto si Mirrorlink. 

Waze poate fi folosit doar prin Mirrorlink (ai nevoie si de telefon compatibil Mirrorlink)

Suplimentar de folosirea unui telefon compatibil mirror link: (poti verifica aici lista tel , de ex pt Skoda: http://compatibilitylist.skoda-auto.com/)

Poti folosi doar aplicatii certificate Mirrorlink . Daca nu e certificata, atunci cand masina depaseste 10km/h, imaginea se va inchide ( nu mai vezi pe display ), ramane doar functionalitatea audio.

Modificat de florinlamba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, tear drop wiping are legatura cu senzorul de ploaie de la nivelul parbrizului.Luneta neavand acest senzor, nu cred sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am devenit si proprietar de skoda Octavia 3, de trei zile, si tot citesc pe forum, dar nu ma prind ce player am pe masina.

Atasez poza, poate ma puteti ajuta.

Multumesc!

820732163_18_1080x720_bi-xenon-navigatie-3d-mare-s-audio-canton-carte-service-_rev014.jpg

820732163_23_1080x720_bi-xenon-navigatie-3d-mare-s-audio-canton-carte-service-_rev014.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai sistemul multimedia Columbus(navigatie de top pentru O3) si sistemul audio de varf pentru Octavia 3 si anume Canton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult de tot pt info.

in cazul asta sunt si mai in ceata... nu gasesc smartlink pe el...

sunt mai multe variante de Columbus, unele au, altele nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce an e masina? Daca e Columbus MIB1 nu ai cum sa gasesti Smartlink deoarece nu e compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

an 2014. posibil sa fie MIB1.

se poate face upgrade la MIB2?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E 100% MIB1. De putut se poate, dar nu stiu daca merita dpdv costuri. Poate sunt colegi mai cu experienta in asa ceva care sa iti dea informatii exacte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 10 ore, smecs a scris:

Din cate stiu, tear drop wiping are legatura cu senzorul de ploaie de la nivelul parbrizului.Luneta neavand acest senzor, nu cred sa mearga.

Codarea pentru tear drop nu are legatura cu senzorul de ploaie. Trebuie vazut daca exista codare pentru tear drop pentru luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi de forum,

este cineva care a facut upgrade de soft la MIB 2?

eu am masina in august 2015  si am vrut sa verific daca exista vreun upgrade insa intrand pe site m-a bagat in ceata- acolo scrie - ca sistemul meu poate fi upgradat doar cu DVD la reprezentanta

eu nici nu am DVD player la masina -, mentionez ca imi apare asta dupa ce am bagat VIN-ul masinii, mesajul se vede in poza atasata iar detaliile sistemului mai jos

voi aveti alte versiune?- exista ceva mai nou?

IMG_5630.PNG

MIB2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crezi ca functioneaza?

 

totusi pe Golf cred ca este alt sistem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ConstantinM_VWF

Salut,

Daca am pe O3(2013) intrare MEDIA IN ce variante am sa conectez un telefon cu Android pe el (Samsung S6 sau LG G2)?

Cum se numeste acest tip de mufa? Exista cablu pentru aceasta combinatie: microUSB la "MEDIA IN"?

Se poate schimba intrarea cu una AUX-USB? E cineva prin sectiunea de prestari servicii care poate face acest lucru?

Si ce variante/sanse am sa pot pune/vedea waze daca masina are si navi Columbus?

Multumesc

Modificat de ConstantinM_VWF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/13/2017 at 1:28 PM, the_andy16 said:

Dragi colegi de forum,

este cineva care a facut upgrade de soft la MIB 2?

eu am masina in august 2015  si am vrut sa verific daca exista vreun upgrade insa intrand pe site m-a bagat in ceata- acolo scrie - ca sistemul meu poate fi upgradat doar cu DVD la reprezentanta

eu nici nu am DVD player la masina -, mentionez ca imi apare asta dupa ce am bagat VIN-ul masinii, mesajul se vede in poza atasata iar detaliile sistemului mai jos

voi aveti alte versiune?- exista ceva mai nou?

IMG_5630.PNG

MIB2.jpg

gasesti aici info pt update bolero mib2:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms, o sa trec si eu pe la ei sa vad ce zic, oricum am drum in curand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei de la Pioneer spun ca au aparatul care se integreaza perfect....are cineva mai multe informatii, chiar asa sa fie?

http://www.pioneer-car.eu/eur/products/AVIC-EVO1-OC1-MTB

ma refer in special la faptul ca raman toate setarile masinii, si se integreaza si cu mediat dot-ul

 

Modificat de mcosminro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi...nu am reusit sa gasesc un pret...voi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut-o si pe asta...totusi...pt o3 cum am eu, am gasit la dezmembrari, pe la pitesti, columbus cu 1800 ron, zilele trecute am sunat la mai multe centtre de dez, si unu mi a zis ca a avut si ca a dat-o cu 200 eur, undeva in buc...iar pe la bacau, tot dezmembrari, la mom respectiv, avea numai unit din torpedou la 500 ron si astepta sa vada daca primeste si unitatea din bord...deja la 1000 eur + mi se pare exagerat rau...parerea mea :) 

Modificat de kthor
Folosirea nejustificată a citatului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mn da cu unexpected error :)) tot pentru bolero...totusi, am o intrebare...la: 

Updates available for Bolero infotainment navigation

Bluetooth®

Radio station logos

MirrorLink® - adica, daca ii fac update la dealer...imi apare mirrolink(nu il am)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a închis acest topic
  • kthor a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!