Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Salutare & La muti ani! Am acest model pe masina mea   o3/2016, functioneaza bine. Imi doresc un update, dar numai un display mai mare. Ar fi posibil doar inlocuire de display(plug&play)? Ce-mi recomandati,dupa ce sa ma uit,  exista doar un anumit cod ? Am observat ca este unul de 8 inch de le FL,  mai este si unul intermediar mai accesibil la pret ? Multumesc anticipat !

IMG20240119115808.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Fara pb suporta display de 8" facelift si prefacelift. Totodata recomand conversie la 0480 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, o intrebare am luat acum câteva zile o Octavia 3 dar nu gasesc in meniu Navigația , se poate activa sau?

Si am instalat pe telefon My Skoda dar nu apare mai nimic in aplicație iar pe sistemul masini nu apare aplicația se poate activa instala ?🙈

Din fisa de prezentare a masini care am primit-o apare ca am si smartlink..

IMG_6125.jpeg

IMG_6126.jpeg

IMG_6158.png

IMG_6162.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Navigatia nu apare pentru ca nu ai. Si nu e doar activare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bvlgari navigatia se pune (vezi cu @sabinx

Smartlink-ul e pentru Android Auto/CarPlay.

Daca aveai navi din fabrica, in loc de Setup aveai NAV.

 

Ce ai tu e Bolero (Composition Media). Ai nevoie de Amudsen/Columbus (Discovery Media/Pro).

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

    Am vazut ca unii colegi au reusit activarea SmartLink pe unitatea Swing MIB 2 de pe Octavia 3 FL. Din ce am inteles, Smartlink iti da acces si la MirrorLink prin care pot proiecta aplicatia Waze pe ecranul din masina si asta ma intrereseaza. Am atasat foto cu unitatea, va rog sa imi spuneti daca suporta SmartLink si daca se poate face si altfel in afara reprezentatntei unde mi-au cerut 1250 Lei. 

 

Multumesc

Cristi

octavia_swing.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce varianta de software are unitatea? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut,

 

Oare se poate activa Smartlink ?

Screenshot_20240225_015943_WhatsApp.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, DaNNinho said:

Vă salut,

 

Oare se poate activa Smartlink ?

Screenshot_20240225_015943_WhatsApp.jpg

Inlocuieste unitatea, treci la Mib2, dupa care o sa poti activa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/22/2024 at 10:28 AM, cristicon said:

Salut,

    Am vazut ca unii colegi au reusit activarea SmartLink pe unitatea Swing MIB 2 de pe Octavia 3 FL. Din ce am inteles, Smartlink iti da acces si la MirrorLink prin care pot proiecta aplicatia Waze pe ecranul din masina si asta ma intrereseaza. Am atasat foto cu unitatea, va rog sa imi spuneti daca suporta SmartLink si daca se poate face si altfel in afara reprezentatntei unde mi-au cerut 1250 Lei. 

 

Multumesc

Cristi

octavia_swing.png

Se poate activa, in reprezentanta e undeva la 900 RON iar unii pe olx au cerut si 1200 ron, altii jumate,etc

Sfatul meu, avem comercianti aici pe forum, vand unitati tip OEM cu android, arata mult mai bine si in aceeasi bani ai deja android si toate beneficiile.

 

222.png

1111.png

3333.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/22/2024 at 4:46 PM, F l o r i n said:

Ce varianta de software are unitatea? 

 

Versiune instalata: MEN2_EU_SKGPx_P7381L

Versiune MU instalata: 8740

 

Bluetooth: C190

Cod piesa aparat:  5E0 035 871D

Hardware: 690

Software: 8740

 

Multumesc

 

 

 

 

 

 

On 2/27/2024 at 5:02 PM, cxr2test said:

Se poate activa, in reprezentanta e undeva la 900 RON iar unii pe olx au cerut si 1200 ron, altii jumate,etc

Sfatul meu, avem comercianti aici pe forum, vand unitati tip OEM cu android, arata mult mai bine si in aceeasi bani ai deja android si toate beneficiile.

 

222.png

1111.png

3333.png

 

Multumesc pentru info. Daca sunt aceleasi unitati ca la navigatie-dedicata.ro, am sunat si mi-a confirmat ca sunt Aftermarket (China) nicidecum OEM.

 

https://navigatie-dedicata.ro/skoda/navigatie-android-skoda-octavia3-mib8914p4.html

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Unitatea ta nu suporta activarea dorita. Necesita inlocuirea unitatii.

Normal ca nu sunt OE acele unitatii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos. Îmi poți da mai multe detalii te rog? La Avia și Brady mi au spus că se poate, la Midocar nu se poate.

Este din cauza versiunii de software sau unitatea e Mib1? Versiunea software nu se poate actualiza?

Pe display îmi apare acest mesaj.

IMG-20240305-WA0007~2.jpg

Modificat de cristicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/5/2024 at 3:48 PM, cristicon said:

 

Versiune instalata: MEN2_EU_SKGPx_P7381L

 

Versiune MU instalata: 8740

 

Bluetooth: C190

Cod piesa aparat:  5E0 035 871D

Hardware: 690

Software: 8740

 

Multumesc

 

Multumesc pentru info. Daca sunt aceleasi unitati ca la navigatie-dedicata.ro, am sunat si mi-a confirmat ca sunt Aftermarket (China) nicidecum OEM.

 

https://navigatie-dedicata.ro/skoda/navigatie-android-skoda-octavia3-mib8914p4.html

 

 

Cred ca am mentionat "unitati tip OEM cu android" - era de la sine intelegator ca nu sunt OEM.

 

Cat despre ce ai tu in bord situatia e asa:

 

Latest official firmware update: MEN2_EU_SKGPX_P7381L - nu sunt alte versiuni mai noi.

Activators (found 0 activators) - nu se poate activa.

Not supporting video playback

Hardware vendor: LG

Generation and tier: MIB2 Entry Region: Europe.

 

Cred ca singura modificare ce poti face e sa ii pui camera marsarier folosind adaptor.

 

Daca la reprezentanta zic ca pot activa/actualiza intreaba/intereseaza-te de veriunea:

 

MEN2_EU_SKGPx_P0080L

MU 8755

 

E mai mult pt "fixing some issues" nu vine cu ceva in plus.etc

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Multumesc pentru raspuns. Eu incerc sa activez smartlink pentru Waze si Spotify. Nu am nevoie de camera marsarier sau video.

 

Intre timp am gasit si codurile suportate de unitatea mea, nu stiu daca are legatura sau nu cu smartlink:

00060300

00060800

00060900

00060100

 

Multumesc

 

 

Modificat de Bebeee
Fara Quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da unitatea suporta! Mergi la reprezentanta. Doar acolo o poti rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!