Jump to content

Upgrade/Probleme la geamuri electrice....


negraruovidiu
 Share

Postare recomandată

Nu inteleg de ce nu ai luat modulul de confort si calc de usi din generatia ta de masina?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Nu am gasit, toata lumea intreabab de cod pc comfort la dezmembrari, si am gasit skoda astabdin 2004 2000 benzina si am luat motorasele de pe ea si calcu comfort dar ca si cod calcu, ca piesa efectiva este de pe un golf 4, deaceea am zis ca ar trebui construit dupa schema de 2004 ca asa stiu ca ar trebui sa mearga cu calcu comfort ce il am, este k ce zic?

 

Modificat de negraruovidiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ovidiu, va merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Deci dupa schema de pe octavia 2004 cu 799b calcu, de aia ma apuc, si va anunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa care vrei, incepand cu 2002.

Ai doua plusuri, masa si firele de can

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

K ms ma apuc de ea si vad ce rezulta

 

Daca o sa mai folosesti limbaj de chat o sa fii sanctionat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Revin,a,facut toate legaturile si surpriza nimic nu merge,laun moment dat mergea trapa lumina interioara, dupa 20 minute trapa nu mai merge si nu am mai facut nimic masinii, am fost la masa. La casetofon nu merg boxele fata de cand m-am apucat de lucrare, sa nu fie modul CCM bun sau trebuie legat cu VAG-ul la el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are treaba casetofonul cu confortul. legaturile pe la firele usilor sunt de vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Salut revin dupa ajutor,dupa ce am legat tot prin masina,tot nu reusesc sa fac geamurile sa mearga,singurullucru care merge este inchidere cand apesi butonul de pe usa se incuie usa dreapta si portbagajul, sistanga nu, sa postez ce si cum pe unde am legat? poate am facut ceva gresitsi nu imi dau seaman

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil - posteaza legaturile, sa vedem ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Ce am marcat cu [cenzurat] am legat unde trebuie, cercurile nu le-am legat ca is pt alta motorizare la CCM si tot nu merge decat inchidere cand apas pe buton de la usa soferului si actioneaza usa stanga si portbagaj, (pe spate nu am geamuri electrice). In ideea ca am legat CCM bine nu ar trebui sa il vad in Central Convenience 46 parca in VCDS?

11.jpg

22.jpg

33.jpg

44.jpg

55.jpg

66.jpg

77.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leaga si plusul de la siguranta nr,4, ca altfel nu va merge.

ai legat mai putine... ai marcat si ce este deja legat, in cablajele de pe usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Da asa este cele cenzurate am verificat daca merg unde trebuie la cablajele usa si acum vad am uitat sa cenzurez ca am legat si la siguranta S37 de 30A

Modificat de negraruovidiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok - leaga si ce ti-am zis - este plus contact, nu merge fara el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Am inteles ideea dar care legatura, de pe care pagina? Ca is un pic in ceata, te referi la plusul de pe contact sa il leg,k, dar unde il leg?

Modificat de negraruovidiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la siguranta nr. 6 din panou sigurante, la T23 pin 5.... alea incercuite de tine, ca fiind pentru alte motorizari, cum zici tu - pe prima pagina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Am legat siguranta aia la T23 pin5 si dupa ce l-am tot butonat,si-a dat drumul, asta si dupa ce am schimbat siguranta efectiva care desi nuera arsa nu vroia sa mearga, si acumfunctioneaza geamul stanga si dreapta, darla celdin dreapta cu actionare doar de pasager sus si jos, de la sofer nu vrea,oglinzile nu merg reglate, cred ca este alta constructie la modulul lor adica daca ai oglinzi si geamuri electrice sau doar oglinzi electrice si geamul soferului urca si coboara atata timp catii apasat butonul chiar daca l-ai apasat si in treapta 2, asta se regleaza din vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Si am uitat sa specific ca de cate ori deschid usa sofer CCM click-ane de parca semnaluzeaza vreo 15 secunde, ma gandesc ca nu asa trebuie sa faca, nu??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, negraruovidiu said:

Am legat siguranta aia la T23 pin5 si dupa ce l-am tot butonat,si-a dat drumul, asta si dupa ce am schimbat siguranta efectiva care desi nuera arsa nu vroia sa mearga, si acumfunctioneaza geamul stanga si dreapta, darla celdin dreapta cu actionare doar de pasager sus si jos, de la sofer nu vrea,oglinzile nu merg reglate, cred ca este alta constructie la modulul lor adica daca ai oglinzi si geamuri electrice sau doar oglinzi electrice si geamul soferului urca si coboara atata timp catii apasat butonul chiar daca l-ai apasat si in treapta 2, asta se regleaza din vcds?

deci, greseala era ca nu era legata respectiva siguranta.

mai departe, m-ai pierdut in acest post... poate e prea dimineata pentru mine...poate nu....:banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Deci tot nu a mers si dupa ce am legat pinul 5, a trebuit sa schimb si siguranta care desi nu era arsa nu vroia sa colaboreze. Acum merg geamurile amandoua doar ca cel din dreapta nu il pot deschide de la sofer ci doar de la pasager merge. La sofer ai buton cu 2 trepte, treapta 1 coboara si urca cat tii mana apasat pe buton, si treapta 2 apesi si urca sau coboara singure, la mine in amandoua trepte merg doar cat tii mana pe buton, nu urca si coboara singure.(trepte-nu stiu cum sa ii spun exact apesi pe buton si apesi pe buton mai tare). Nu merg oglinzile reglate electric si CCM click-ane de parca semnalizeaza cand deschid usa vreo 15 secunde every time. Butonul meu de oglinzi este asa, am vazut alte skoda care in loc de pozitia 0 pe buton in mijloc aveau dezaburirea oglinzi legata, de aia zic ca ar putea fi alta constructie. Trebuie vazut cu VCDS sa mearga geamurile sa urce si sa coboare singure?

IMG_20170808_223328.jpg

Modificat de negraruovidiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci, ca sa merga pe auto roll - trebuie sa duci geamul pana sus, ti de buton ridicat inca doua secunde, duci pana jos, si tot asa.

Dupa aia trebuie sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Autoroll se numeste,k, CCM ai idee de ce click-ane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alarma oem - nu ai sincronizat inca telecomanda....banuiesc.....

????

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, negraruovidiu said:

Autoroll se numeste,k, CCM ai idee de ce click-ane?

Pune si tu rezultatele unei diagnoza, sa vedem ce si cine nu comunica pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negraruovidiu

Fac deseara test si postez, nu am alarma deloc, doar inchidere centralizata oem, dar nu din telecomanda adica bagia cheia in usa si se incuie-descuie toate

Modificat de negraruovidiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!