Jump to content

Probleme senzori de parcare [Passat CC]


Pr3jban
 Share

Postare recomandată

sincer, nu stiu. o sa verific cat de curand si o sa postez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat si nu se aprind. Ai idee care e problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai pus o siguranta unde trebuie, una de 5A, respectiv siguranta din pozitia SC39.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. Puteti sa imi spuneti si mie, va rog frumos, unde este pozitionat mai exact buzzer-ul fata? Unde sunt si releele de sub bord, in partea stanga? Multumesc!

Modificat de Irinel Tincea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buzzer fata - sub bord, sus, in stanga - releele - sub bord, in partea stanga - jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca sa ajung la el, cum trebuie procedat, ce trebuie demontat mai exact? Multumesc aniticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Cateodata, cand ploua tare, senzorul fata central stanga arata ca simte ceva, ca si cum ar fi lipit ceva de el.

L-am sters cu mana ca sa nu mai stea apa pe el, dar tot asa face, insa nu intotdeauna.

Care poate sa fie problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

curata-i mufa, vezi sa aibe oringul dintre el si holderul de pe bara - sa stea la distanta care trebuie. Daca totul e ok, ori il schimbi, ori il lasi asa.

 

ca idee - multe fac asa, cand ploua afara.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

http://www.aliexpress.com/item/vw-Volkswagen-Golf-Jetta-Intelligent-Parking-Assist-Park-Assist-PLA-2-0-and-Park-Pilo


                                                   http://www.aliexpress.com/item-img/VW-Golf-5-6-Passat-CC-JETTA-MK5-Mk6-Park-Pilot-Front-and-Rear-8-Sensor/938845412.html                                                        http://www.aliexpress.com/item-img/vw-Volkswagen-Golf-Jetta-Intelligent-Parking-Assist-Park-Assist-PLA-2-0-and-Park-Pilot-Front/1724650488.html
                                                   http://www.aliexpress.com/item-img/VW-Golf-5-6-Passat-CC-JETTA-MK5-Mk6-Park-Pilot-Front-and-Rear-8-Sensor/938845412.html                                                        http://www.aliexpress.com/item-img/vw-Volkswagen-Golf-Jetta-Intelligent-Parking-Assist-Park-Assist-PLA-2-0-and-Park-Pilot-Front/1724650488.html

Va rog frumos ,de curiozitate care este diferenta intre cele doua chituri?Nu stiu asupra caruia sa ma decid?


http://www.aliexpress.com/item-img/vw-Volkswagen-Golf-Jetta-Intelligent-Parking-Assist-Park-Assist-PLA-2-0-and-Park-Pilot-Front/1724650488.html


Am inserat unul de doua ori ...scuze! Sunt doua chituri unul de 440 usd,unul de 230  usd..Care este diferenta intre cele doua?

post-103307-0-70361600-1421087802_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul are doar senzori fata-spate, adica Park Pilot.

 

Cel mai scump este kitt Park Assist, parcheaza singura masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca are un modul de ABs compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel cu long coding pe 17 Bytes ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum bine stii, de la masina mea, nu e suficient sa fie MK60EC1, ci sa aiba si senzorul de acceleratie logitudinala in el, adica sa poata fi activat HHC si sa nu dea eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pompa ta ABS era o versiune mai veche.

Pe Jetta MK6 Hill Hold e dotare de serie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, am inteles, am mai invatat ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua tuturor.

Am optiunea de parcheaza singura . am incercat de 2 ori , odata in dreptul unei borduri mai mici ,iar a doua oara la una mai mare crezand ca prima data nu o detecteaza . mereu da sa urce pe bordura intervenind eu cu frana :(.

Cum pot sa o reglez ( sigur e vreun senzor de parcare )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te referi la parcarea laterala ? - parcheaza in functie de masina folosita ca reper.... daca masina din spate e urcata pe bordura, tot asa face si ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la parcarea laterala . ambele masini langa care am incercat erau la 15-20 cm de bordura (adica nu erau urcate )

prima data fiind o bordura mica si un copacel mic , ea dadea sa mearga in copac :(( si am franat-o .

ca urmare m-am dus unde era bordura mai sanatoasa :)) ( mare ) si la fel era sa urce pe ea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta un loc fara copaci, ca sa nu risti nimic, si las-o sa-si faca damblaua ea. Daca se urca pe bordura e clar ca ceva nu e in regula dar sa nu fie doar impresia ta ca ea face treaba gresit. Imi amintesc ca si eu am avut senzatia asta la inceput. Ce fel de PLA e 1.0, 1.5, 2.0? Cutie de viteze de care? Poate incearca sa faca mai multe manevre daca e locul prea ingust. Pe display ai o bara care te ghideaza. Cand termina de dat cu spatele bag-o in D sau in treapta 1 si vezi daca invarte volanul invers pentru manevra cu fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Problema a fost rezolvata . A fost difuzorul de la senzorii din fata . Multumesc pentru ajutor . Stima ! Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Salut .

ai putea sa faci o poza locului unde se afla acest buzzer?

Modificat de harydam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub bord in partea stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este mult de demontat? .Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Probleme senzori de parcare [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!