Jump to content

Volan piele


varul maftei
 Share

Postare recomandată

Cateva poze si cu coaja mea :)

dsci1210oa5.th.jpg dsci1211yd5.th.jpg dsci1212os3.th.jpg dsci1213tj7.th.jpg

Pret 175 Ron , nuanta de gri am ales-o eu , se pot alege si alte culori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alc2: husa ti-a montat-o acelasi tip despre care e vb. in topic ?

Mie personal nu imi place cum arata, mai ales cusaturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ata a pus-o in doua?

Opiele mai subtire nu se gaseste? asa cum e pielea de la manusi. Asta pe care o tot vad eu pe aici pare piele de la manusile de sudura...

Se gaseste piele cu gaurele...asa cum e pe scaunele de la Mercedes?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba de acelasi tip.

La mine e alt tip de cusatura,iar husa e dintr-o singura bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce solutii pentru octavia 2 stiti / ati auzit pentru volan ( husa de piele) ar exista ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am apelat si eu azi la serviciile lui Gabriel, a lucrat super... merita sa va imbracati volanul in piele. Vine, va ia masuri daca nu a mai facut pentru masina voastra.

In total a durat 2 ore si jumatate sa coase pielea pe volan.

img3080cy6.jpg

img3083eg5.jpg

img3084fm9.jpg

img3085nx9.jpg

img3086fu9.jpg

img3087dh9.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Fiorossu , nu este acelasi tip , husa am facut-o in alta parte , a implicat demontarea volan si aibag , a fost cusut intr-un atelier si apoi montat .

Cusaturile nu au iesit extraordinar , recunosc , dar sunt muncite . M-am plictisit stand acolo....

@DragonBallz , nu e pusa in doua , a facut doua randuri de cusaturi , si da impresia de ata groasa .

Am cautat peste tot piele aerisita , nu am gasit . Tot ce am putut alege a fost o nuanta de piele neagra cat mai aproape de cea a volanului .

Cele 2 nuante au fost inventia mea.

@CristiN , asa ai vrut sa fie , o nuanta diferita sau asa s-a nimerit ? Daca vroian volanul aceeasi nuanta de crem ( ca airbag-ul ) se putea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crem? :D

Nu e crem, e gri inchis capacul de la airbag. Si diferenta de nuanta nu e asa de mare pe viu, asa pare in poze. Oricum, gabriel lucreaza doar cu piele neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bag si eu

golf IV 4 spite

dar la mine mai e o problema

volanul e putin ciupit de verigheta............. credeti ca se poate monta si peste acea ciupitura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

La CJ nu face nimeni? :) Rog un MP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vorbiti cu hussi el face super cusaturi are si mansoane de calitate. voi pune poze la al meu imbracat acum o luna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza de unde as putea sa cumpar niste piele din aia cu gaurele... as vrea ca aia cu gaurele sa fie albastra si cealalta neagra :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, pentru O2 cu volan normal NU se poate face, ca arata super urat...rog pe cineva care ma poate ajuta sa imi dea un MP. merci... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
Unge-l cu lapte Doina. Fara gluma... ;)

a ?! nu acum serios merge asha ?!

...nu de alta dar eu am abia 44000km cu masina si volanu' respectiv nuca schimbatorului prezinte niste mici pete albe de diminsiunea unor bobitze de sare si a aparut luciul.... crezi ca ar merge ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu am alta intrebare.....eu am volanul clasic de spuma poliuretanica....si am colaborat cu TRW automotive romania si miam facut rost de un volan de piele GTI(cel din spuma este tot in trei spite).....stie cineva daca mi se potriveste sanul acela de pe ax cu noul volan?sau voi avea pb de montat airbag sau ceva de genu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are cineva, asi vrea si eu un nr la care sa-l pot contacta pe dl. Gabriel.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee, daca vreau sa schimb la Passat B6 volanul cu unul imbracat in piele, 3 spite, de la un CC, fara comenzi pe volan, fara padele, fara nimic, doar in piele si cu trei spite, se potriveste? De asemenea, are stie cineva si cam cat ar costa, cu aproximatie, o astfel de operatiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alxrro: merge sa-l schimbi ( pt aceiasi problema m-am interesat si eu acum ceva vreme ) numai ca trebuie sa-ti iei Volan + Airbag ( cum a zis si RedFinger )

...costurile sunt ceva mai mari ( mai ales daca le iei de la dealer ) ...~800 E mi s-a zis ( volan + airbag ), fara montaj.

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru golf v volanul in 4 spite a facut cineva operatiunea cu imbracatul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Stie careva in Iasi unde se poate imbraca volanul in piele?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mi-am luat o Octavia 2 din stoc (fara facelift). Cum era deja in stoc, nu am putut sa mai adaug nimic pe ea. Are doar dotarile din serie si cele adaugate de importator. Sunt destule, dar totusi mai e una pe care mi-o doresc neaparat, optiune pe care am avut-o pe vechea masina si care sigur imi va lipsi: volanul cu piele.

Intrebarea mea este:

credeti ca e posibil sa-mi schimb volanul ala normal cu unul cu piele pe cale de service, oficiala? Adica sa-l comand, sa astept x luni si cand vine sa mi-l pun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!