Jump to content

VW Corrado - Probleme frana


dragos bebeselea
 Share

Postare recomandată

dragos bebeselea

cine ma poate ajuta, am o problema la corrado, 2 zile inainte am facut pe nebunu si am dat de belea, m-am intors cu frana de mana am plecat cu demaraj am franat brusc asta de cateva ori la rand dupa care s-a aprins becul la abs si dint-o data mi s-a intarit si pedala si nu mai am frane, trebuie sa apas pedala ca si cum nu ar mai merge servo frana aveti macar o idee ce s-ar fi putut intimpla!? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

aceleasi probleme!!

am sa deschid si eu un topic...se pare ca ma lasat un anume motoras electric de la pompa de servo frana...

poate vb prostii dar asa mi sa explicat!corrado are servo frana asistata electronic,de fapt auzeam si eu un motoras care amorsa pompa atunci cand foloseam frana mai des(in oras de ex)

..acum acel motoras nu se mai prea aude iar eu raman fara servo frana dupa ce apas de cateva ori pedala!

cine stie mai multe sa ma lumineze si pe mine pls...la noi in tara tre sa stii ce problema ai cand mergi la service..daca lasi mecanicii sa descopere atunci ai mari surprize:)

salutari la toata lumea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragos bebeselea

salut nu e asa de simplu cu abs-ul ca eu am luat o masina completa saptamana trecuta tocmai sa scap de problemele cu instalatia electrica,si de abs dar cred ca mu am avut noroc ca ma-m plimbat un pic cu masinuta asta si surpriza face la fel ca cealalta sant norocos nuuu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la ABS: nu se poate renunta la ABS si sa il inlocuiesti cu o servofrana normala de vento, golf III sau ce s-o potrivi? Poate vorbesc aiurea dar era doar o idee...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pana la urma ai rezolvat problema sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragos bebeselea

salut sant inca in asteptare inca nu am reusit sa pun motoru sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salut...nu ati reusit sa ii dati- de cap cu franele??? ajutati ma si pe mine am exact aceleasi problebe adica pedala e ":beton" si frana nu prinde sub nici o forma???mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am cautat si eu solutii pt problema voastra.nu am gasit nimic concret.

unii spun ca problema a incetat dupa curatarea sau schimbarea senzorilor de la roti iar altii dupa ce si-au pus frane de golf 3.

brgds,

edi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!