Jump to content

Se aburesc geamurile cand dau drumul la caldura si miroase urat


pufy
 Share

Postare recomandată

buna!

mi se aburesc geamurile cand dau drumul la caldura si miroase urat, plus ca se depoziteaza pe parbriz si geamurile laterale o substanza uleioasa. precizez ca trebuie sa completez mereu cu antigel.

credeti ca trebuie sa schimb caloriferul de caldura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ai caloriferul fisurat. Pierderi/scurgeri de antigel ai mai gasit si in alta parte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu am gasit nicaieri scurgeri doar ca trebuie sa completez mereu cu antigel.

aveti idee unde unde se afla acest calorifer?

se schimba usor, sau trebuie demontat tot bordul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica daca ai presul din dreapta umed; de regula, daa este spart caloriferul acolo umezeste. Ai sanse f mari sa demontezi bordul pt schimbarea caloriferului. Substanta uleioasa are gust f dulce? Daca da, sigur este pierdere de antigel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub pres este uscat. de gustat nu l am gustat, dar e un miros inecacios.

am pus praf pt poruri in vasul de expansiune si tot nimic, am incercat si cu un lichid anumea pt astuparea fisurilor si tot nici un rezultat.

cineva care are beetle stie cum se schimba caloriferul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai baga porcarii in motor ca o sa regreti. Singura solutie e inlocuirea caloriferului. Am trecut si eu printr-o astfel de operatiune si e ceva de munca(La passat 2002). La mine completam antigel doar iarna (4-500 ml toata iarna). Documenteaza-te si ai sa vezi ca nu e imposibil sa faci tu operatiunea. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asta e si ideea, nu mai vreau sa bag nimic pt ca imi este frica sa nu infund sistemul de racire.

 

as vrea sa schimb caloriferul si poate este cineva aici care a mai facut lucrul acesta si sa imi explice cum se face operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa faci un flush si la sistemul de racire dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!