Jump to content

Setari Octavia 3


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Zilele trecute m-am jucat putin pe o octavia 3, sunt multe setari ce se pot face, in centrala electrica la long coding sunt extrem de putine, fff multe sunt in adaptari, dar din pacate sunt in germana, mai facem sapaturi.

 

Ce am putut activa este STAGING, se activeaza la fel ca la O2FL.

 

Daca mai stiti alte activari, rog sa le postati aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios daca se poate activa TPMS daca masina are hill hold, deci unitatea Abs ar trebui sa stie ....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cam ce se face pe octavia 3 in acest moment trebuie sa fie comun cu Golf 7 si noul Leon .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pura curiozitate, staging face doar cand pui contactul, nu? Nu de fiecare data cand se opreste motorul la semafor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua setari care ar terbui sa fie posibil de activat sun TPM si Detectorul de oboseala.  Ambele sunt in cartea de accesorii si nu necesita hardware specializat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de ce nu 'Driving Mode Selection'? Eu as fi interesat sa scap de Detectorul de oboseala si de cornering-ul pe proiectoare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica intrebare offtopic : daca se activeaza staging-ul, cand se face revizia se pot lega de acest lucru si risti sa pierzi garantia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In teorie nu...... functia fiind implementata de fabricant, pe modulul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de ce nu 'Driving Mode Selection'?  :D

 

Trebuie si butonul fizic pentru a putea folosi functia, chiar daca se poate activa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul meu nu cred ca trebuie. Cum eu am Columbus mi-a 'disparut' si butonul de ESP, care acum e in meniul navigatiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul oricui trebuie. Functia e activata apasand mai intai pe buton, ca abia apoi sa deschida meniul de selectie pe ecranul player-ului/navigatiei.

Butonul de ESP nu mai exista la nicio masina de pe platforma asta, la toate se activeaza/dezactiveaza din meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca s-ar putea activa , dar la oprirea motorului ori revine la normal , ori ramane setat pe aceea configuratie. De fiecare data bagi mufa si selectezi ce optiune vrei. Parca asa citesem pe un forum din germania dar pentru golf 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Rave, staging se face doar la inceput, cand pui contactul.... la semafor cand intra start-stop-ul numai face... interesant va fii cand se vor descoperii setari ce vor activa anumite functii... gen cornering, detectorul de oboseala...etc..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca au invatat lectia de la PQ35 (golf V, octavia 2, etc) - multitudinea de setari disponibile oricarui pasionat cu VCDS.  Lectie pe care partial au invatat-o odata cu Facelift-ul la octavia, Golf VI, etc cand nu mai erau asa multe posibilitati de activari, codari etc.

 

Nu ma astept sa aiba asa multe functii ce pot fi activate..... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai citit ce am scris mai sus: sunt extrem de multe functii, dar nu in LC ci in Adaptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Imi spui si mie te rog care e diferenta intre LC si Adaptari ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LC long coding

Adaptari, sunt diferite canale de unde se alege: active, not active, etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

imi poate spune careva cum pot sa dezactivez / setez luminile din habitaclu. Cand se deschid portierele se aprind toate luminile si noaptea a deranjant pentru copil

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai optiune la plafoniera sa fie inchise permanent indiferent de deschiderea usii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista asa ceva sau cel putin la mine.

Exista doar butoane de aprindere a lumini

Am O3 achipare Elegance.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ajuta asta..

post-6090-0-39429400-1380788553_thumb.jp

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lasi butonul ala verde din poza de mai sus pe "0" nu se va mai aprinde nicio lumina cand deschizi usa sau in alte conditii.

Doar daca le aprinzi tu manual pe fiecare in parte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Brosco , poza este din masina ta? Am vazut O3 si cu butonul pe mijloc, poate depinde de echipare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!