Jump to content

Golf 1.4 TSI (122CP) sau Octavia 2 1.8TSI?


alex_agape94
 Share

Postare recomandată

in afara de Candy White (la care nu sunt sigur), toate culorile de pe mk6 sunt metalizate :).

my bad. mai sunt si cele mentionate de Rave mai jos.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alex_agape94

    67

  • Rave

    25

  • The_Ego

    25

  • prunaionutz

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Candy White, Tornado Red si inca una nu erau metalizate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La CL cred ca e albastru grafit perlat. O culoare mai diferita asupra careia nu poti sa iti faci o impresie exacta din poze.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca la rcd 510 se poate lega o statie de amplificare, ca dupa aceea sa ii pun un mic subwoofer?

Modificat de alex_agape94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate. O sa ai nevoie de un adaptor hi-low

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care spun ca nu au probleme cu 18 in Iasi ... voi pe unde circulati, probabil doar pe Canta sau ceva...

Eu in ultimii 2 ani in Iasi mi-a fost mila de masina la ce santuri, cratere, linii de tramvai, placi de beton sunt peste tot...si asta cu cauciucuri cu balon de 65 pe jante de tabla de 15 si Golf 4 ...

 

Pe acelasi principiu nu ai nevoie de mai mult de 75cp pentru acest oras.

 

Cum au zis si altii: incearca intai sa mergi cu o masina si apoi vezi daca iti convine sau nu.

 

Eu am 17" din aliaj cu anvelope de vara si 16" din tabla cu anvelope de iarna. Pe langa faptul ca nu simt nicio diferenta de confort, imi pare si rau ca nu am luat anvelope de iarna pe 17".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 16" si de abia astept sa vina iarna sa pun 15" . Doar asa mi se pare acceptabil pt drumurile din Iasi,sa mergi cu15. Cand vor termina toate strazile mai vb...

Poate cei care spun ca nu e diferenta au prins suspensii mai bune pe masina. De exemplu merg des cu un prieten cu avensis si cum se simte la mine cu 15 la el este echivalent cu 16. Stiu..alta clasa dar e clar ca totu e in suspensii ...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jante 18 si cu suspensie sport oem zdruncina destul de binisor in oras pe gropi. Nu e de speriat, dar trebuie mers mai incet si te obisnuiesti.

Oricum pana nu incerci sa vezi care ar fi limita ta de confort nu cred ca poti sa excluzi din start.

Tine cont ca fiind suspensia mai dura si jantele de 16 cu 205/55 vor fi ceva mai dure.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sii...... Am luat-o! O iubesc? Da. Merge bine? Wow. I-aș pune instalație GPL? Cred ca da pentru ca îmi ia cam cu un litru mai mult decât ma așteptam. A luat minim 7.7 pe autostrada la mers de max 130km/h, iar când m-am urcat pe accelerație a luat 8.2.mi se pare cam mult având în vedere ca citisem pe net ca pe autostrada ia maxim 7,și nu a fost cazul. Poze și păreri mai în detaliu când ajung acasă. Voi vedea cum merge și pe drumuri naționale.

Revin cu update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos. Pana la urma a fost acel HL?

E benzina, asa ca va consuma exponential mai mult daca ii dai talpa. La fel si la mersul pe autostrada e normal un asa consum. Daca are jantele de 18 sau a batut putin vantul sare consumul cu aproape 1litru.

Sub 7 la 130kmh pe autostrada cu 1.4tsi nu cred sa obtii decat in conditii speciale.

Mi se pare aiurea sa ii pui GPL.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a fost hl pentru ca a fost neamțul neserios. Poveste lunga. M-am lămurit cu consumul, în România a scăzut pana la 7 si cred ca merge și mai jos. Nu cred ca ii pun GPL. Am luat un Confortline care arata extraordinar. A fost dragoste la prima vedere. Are jante pe 18 și suspensii ceva mai rigide. Dealerul mi-a dat și arcurile originale. Ma zgâlțâie tare. Cred ca le schimb, cel puțin arcurile. Deja consumul e 6.9. E ok. M-am speriat pe autostrada. :) iubesc mașina în orice caz. Cutia e minunata. Aștept sa ajung la munte sa vad dacă ma înțeleg cu ea.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce jante sunt? Daca vrei sa le dai poate te scap eu de ele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt OEM, sunt de la rial dar arata extraordinar pe ea și oricum mașina sta extraordinar de bine pe viraje. Si passatul sta bine, dar nu se compara absolut deloc.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat un Confortline care arata extraordinar.

Sa o stapanesti sanatos!

Te asteptam cu poze si detalii pe aria Masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O poza făcută la repezeala ca sa nu așteptați pana ajung acasă :)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

post-103762-13785498871648_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata interesant jantele alea. sa o stapanesti sanatos, ai facut alegerea potrivita.

Nu-i pune GPL!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am pripit cu GPL... Nu ii pun stai calm. Consumul e ok.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Interiorul este ca nou și în mașină miroase a nou, chiar dacă mașina are 65k km :)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

post-103762-13785529617747_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!

Cred ca deja ultimele posturi ar trebui sa le muti la Masina mea :P

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea mult timp fara probleme!

Nush cum o sa te descurci cu asemenea jante in Iasi dar cine stie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa încep un thread în Mașina mea când ajung acasă sa pot scrie mai mult și mai repede.

Multumesc de urări.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok atunci.

Stiu cum e.

Du-o safe acasa si dup-aia o sa fie timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc mult colegilor care m-au ajutat sa ma decid asupra modelului, Golful este o mașină grozava de care m-am îndrăgostit :) aștept sa o înmatriculez și sa dau drumul hergheliei pe plaiurile mioritice. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!