Jump to content

Dauna Totala pe RCA


ciobanezu
 Share

Postare recomandată

Scuza-ma si ti se pare normal sa plateasca 8000 ron pentru reparatia aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • chill_in12

    13

  • kosfunny

    9

  • ciobanezu

    8

  • crysper

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am zis asa o suma, nu ma pricep. Ce am vrut sa zic este ca probabil oficial firma de asigurari nu este implicata in reparatia asta. Se considera reparata particular.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.Dar eu chiar nu am cum sa i platesc nimic.Masina sa preluat din service,in afara faptului ca nu sunt proprietar ,nici macar imputernicit,nu mia aratat nimic,nici o chitanta ceva.Ca sa i platesc din buzunarul meu,logic ar fi sa vad chitante garantii,suma pieselor,manopera?!Dar nu se pune problema sa i platesc ca nu am pe ce si mai ales faptul ca masina a fost ridicata cu platforma si dusa de asigurator si service,implicarea mea ar fi zero,asiguratorul a sunat pt ridicare,reparatie etc.Nici nu am semnat ridicarea,receptia masinii in servicr,nu am fost anuntat de dauna totala ca sa le ofer acordul de reparatie.Lipsesc acte nesemnate si nevazute plus minciuni din partea ambilor operatori economici.Procesul verbal unde este?nu am semnat,am primit doar autorizatie reparatie de la rutiera.Stima si mii de multumiri.

O mențiune ca am uitat Service-ul este agreat de ei,lucrează cu firma de asigurări.

Modificat de fionof09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin cu niste detalii.Am luat legătura cu asiguratorul,am trimis actele,am avut nevoie de o împuternicire deoarece proprietarul se afla in Marea Britanie,mi sa promis plat dosarului in cauza.Eu cu serviceul nu am nici o conventie si nici am avut.Nustiu ce as putea sa le platesc,tinand cont de ,,reparatia,, lor,evidentiata in pozele incarcate de forum si acum o saptamana mi sa rupt capul de planetara si mia sarit bratul de jos directie si era sa ma rastorn.Toate sau intamplat pe partea stanga exact unde sa produs accidentul,am sunat la remorcari,am platit 150 lei pt a aduce masina langa bloc.Cine este vinovat in acest dosar?Eu cred ca serviceul mia ascuns c e dauna  totala pana am primit plic de la asigurator si atunci sau complicat lucrurile.Serviceul a incercat reconditionarea elementelor avariate ceea  ce este inuman si probabil urma sa declare ca a montat piese noi,a facut si a rezolvat.Astept o parere de la cei care sunt dornici sa m ajute cu o vorba,deoarece maine oricine poate trece prin asa ceva si nu isi cunoaste drepturile si este batjocorit si i este reparata masina cu piesele din accident.Mii de multumiri baieti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fionof09, iti recomand sa discuti cu un avocat care se ocupa strict cu astfel de situatii in care te afli tu. Eu daca eram in locul tau nu ridicam masina din service. In rest iti urez multa bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.eu sper sa imi vireze banii in cont asigurarile si in rest nu-mi pasa nici de service ,nici de cum se descurca cu asiguratorul ca sa i faca decont pe ,,marsava reparatie,,.Atata timp cat asiguratorul prefera sa imi dea mie banii si nu servicelui e clar ca cineva dintre cei doi au gresit si eu nu sunt implicat.ms mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutari , din pacate sambata in jurul orei 18:30 am lovit un domn cu o masina de transport persoane ( din fericire in masina lui era doar soferul ) iesea pe o artera a DN1 , mai exact din curtea Tiriac Collection nu s-a asigurat si a iesit direct in fata mea .... Eu aveam in jur de 60-70 la ora si efectiv a blocat ambele benzi cand mai aveam aprox 5 m pana la el , l-am lovit undeva in dreptul rotii din spate si l-am aruncat intr-un passat parcat .... Am 3 airbaguri sarite ( picioare sofer , volan , dreapta fata ) masina arata destul de rau zic eu si nu cred ca o sa mai fie reparata . Ce bani credeti ca o sa primesc in caz de dauna totala ? Masina este golf 6 2009 1.4 tsi 122 cp 180.000 km si are cateva dotari ... Astept mai multe sfaturi si idei pentru ca nu prea ma pricep si nu vreau sa ies prost din asta . Multumescmult ! ( nu pot pune poza ).  

 

Asigurarea lui este la Omniasig

Modificat de Adrian196
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!