Jump to content

Fiabilitate (Touareg 7P)


ECL
 Share

Postare recomandată

In 3 luni am bagat deja 7000Km, dar in in medie anual eu cam fac 25-30000km. La Passat B6 si B7 urmaream cu interes rubricile respective, de multe ori eram proactiv pe baza lecturarii acestora, si pe care o gasesc f.utila pentru toti cei care tocmai si-au cumparat masina respectiva.

 

Asa ca as fi curios, din experienta celor au au parcurs deja km multi cu 7P, sa ne spuna si noua ce probleme au intampinat cu masina pe parcurs, remedii etc. orice considera necesar de a share-ui cu noi.

 

Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am 23000 de km in 8 luni fara probleme, sper sa ramana asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut 10.000km anul acesta masina intra in revizie luni cu aproape 37.000km , se comporta impecabil .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

3 ani si 3 luni145000 km....facuti in ro aprox 120000 restul afara...revizia am facut o la 15000 si ultima data am fost la reprezentanta in germania....m au intrebat nemtii de ce o fac la 15000???mi au spus ca sau romanii sunt prosti sau isi bat joc...se face la 30000 si filtre la 60000 km....normele mi le a aratat pe computer....si pretul e cu 120€mai mic ca in romania la o revizie cu schim ulei si filtre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ce probleme ai avut in acesti 145000 km? Ce varianta ai, cu terraintech sau fara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu am ajuns la 115 000km in 4 ani si trei luni si sunt multumit de masina.

In decembrie a iesit din garantie si au inceput mici probleme bateriile de la telecomenz ,inchiderea nu mai functioneaza decat din cheie,s-a infundat incalzirea auxiliara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Cati km s-au mai strans la Touaregii Dvs? Ce probleme apar dupa 100.000 km? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cati km va tin un set noi de cauciucuri? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

touareg 7P, livrat in august 2012 in Romania cu 0 (zero) km, l-am achizitionat eu in ianuarie 2015 la 155.000 km, acum in octombrie 2017 are 235.000 km si inca merge. mai are ceva probeme din cand in cand dar eu sunt multumit. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare

Probleme aparute la al meu  136000 km

- incuietoare electrica hayon s-a stricat 

- probleme la servo pompa, la directie ( se aude un zgomot ca de presiune foarte mare-un tiuit -atunci cand volanul este la maxim in ambele directii= volanul merge norma dar,trebuie sa ajung la reprezentanta sa vad de unde e problema)

Cam atat deocamdata..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am aproape 200.000km acum... schimbat doar un calculator de hayon.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!