Jump to content

Alarma Superb 2


adrian burlacu
 Share

Postare recomandată

adrian burlacu

rog ajutor

am montat o alarma vipe 3901v la avia motor.problema consta in faptul ca nu ridica geamurile odata cu inchiderea masini.m am tot certat cu cei din sevice,dar nu ii dau de cap.mentionez ca masina este 2013luna a-6-a echpare ambition .exista cineva care poate sa-mi dea un sfat?       multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum masina nu salta geamurile la inchiderea din telecomanda, la fel nu o sa le salte din alarma,c are e conectata pe can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3901v nu are modul de ridicat geamurile, deci nu are cum sa le ridice. Ti s-a spus ca dupa montarea alarmei geamurile se vor ridica odata cu armarea alarmei?

Daca totusi vrei sa ridici geamurile, tine apasat butonul de inchidere a masinii de pe telecomanda cateva secunde, vei vedea ca geamurile incep sa se ridice. Tine apasat pana cand geamurile sunt inchise. Daca masina are functia de rabatare a oglinzilor, acestea se vor rabata odata cu ridicarea geamurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian burlacu

au spus ca nu stiu daca ridica geamurile pana nu monteaza alarma(o vrajeala).stiu ca apasand lung pe cheie se inchid geamurile(nu trebuie sa fi ironic) dar vroiam sa se inchida odata cu armarea alarmei.mi-au spus ca modele pana in 2011 stiu sa faca asta.dupa 2011 luna a5a au alt soft

Modificat de adrian burlacu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg ca baietii nu ti-au promis nimic, ai acceptat sa vezi dupa daca ridica sau nu. Asa ca ce vrei de fapt de la alarma care nu are aceasta functie ?! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian burlacu

alarma are aceasta functie.stie sa ridice geamurile.softul de comfort al masinii este problema.intrebarea este daca cineva poate rescrie softul masinii cu un altul care stie sa faca asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alarma nu stie sa ridice geamurile. Nu am fost ironic cand ti-am zis sa folosesti telecomanda pentru functia asta, ci ti-am spus care e singura solutie. Am aceeasi alarma pe Leon, instalata la dealer. Aceeasi alarma se foloseste in toata reteaua Porsche, dar si pe alte marci gen BMW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian burlacu

merci ptr.raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-ar putea sa existe modul separat pentru geamuri.  Stiu ca alarmele Can bus de la Meta aveau modul separat pentru ridicarea geamurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

alarma are aceasta functie.stie sa ridice geamurile.softul de comfort al masinii este problema.intrebarea este daca cineva poate rescrie softul masinii cu un altul care stie sa faca asta

 

Problema nu este la alarma, ci la modulul de bypass (probabil este vorba de DB-ALL).

Acesta nu transmite semnalul de inchidere a gemurilor pe CAN pentru a fi receptionat de modulul de confort al masinii. Sincer, eu nu am auzit de vreun bypass facut de oricine altcineva care sa transmita acest semnal pentru VAG-urile de aceasta generatie. La alte masini merge, laastea nu. Daca gresesc as fi curios de bypass-ul folosit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Am si eu o intrebare... Vreau alarma OM. Ce mi-ar trebui? Sau cum/unde as putea sa caut...?

Senzorul este la fel ca la Octavia? Senzor ultrasonic si senzor inclinare si antitractare - 5J0951172? Restul pieselor sunt aceleasi?

buton - 6Q0962109B 20H,

mufa senzor - 1K0 972 704C.

mufa buton dezactivare - 8K0973754

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam frumos! Inteleg ca sunt aceleasi coduri? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Ma poate ajuta cineva cu codul suportului pentru sirena (goarna)?

Ca nu gasesc pe nicaieri goarna cu tot cu suport...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare! Imi spune si mie cineva unde amume este pozitionata vestita goarna de la alarma la superb2? La ultima scanare a rezultat faptul ca este arsa si as dori sa o schimb. Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub aripa din dreapta, la fel ca la octavia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!