Jump to content

Imbracarea volanului in piele


BogdanOnet
 Share

Postare recomandată

Cu tot respectul, nu-mi place deloc cum vine acea husa...iar pt doar 100 de ron in plus as alege oricand sa-l imbrac in piele la deja consacratul user de la Arad, mentionat si mai sus.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i husa, e chiar piele, la dimensiuni dedicate octaviei, care se coase de catre cumparator. Evident, cand faci o singura data in viata acest lucru,  nu e perfect. Dar e destul de ok, pentru cine nu poate da volanul jos, trimite prin posta, etc. Oricum imobilizezi masina cateva zile, basca montat demontat volanul care costa, de asemenea, pentru cine nu se pricepe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu imobilizezi nimic, el iti trimite volan de schimb inainte sa-l dai tu jos si tu il trimiti inapoi dupa ce primesti volanul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cresc si mai mult, curier de doua ori, montaj-demontaj, plus pret ajungi la 400 de lei, ca daca nu te pricepi la dat jos volanul, tot iti ia cineva 30-40 de lei macar pentru deranj.Evident ca cea mai buna solutie e data de tine, dar cine nu isi permite sau nu are timp a recurs la solutia aceea care e decenta, fata de o husa de 30 de lei din Dedeman.

Si daca tot ajungi la valoare mai mare poti sa te duci si la un volan nou in trei spite, la un moment dat era 590 de lei pe la skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merita nou. mai bine cautat la dezmembrari o rapciuga de volan pe model, si imbracat in piele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou merita doar daca nu ai comenzi pe volan si iei direct unu imbracat in piele + comenzi, si asa mai cumperi si calculatoru de coloana + cablul de airbag si ai facut investitie, buna dupa parerea mea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca primesti volan de schimb pe perioada in care e plecat volanul tau, eu cred ca e o afacere foarte buna sa dai 150 de lei pentru piele si manopera. totusi, arata decent ce lucreaza colegul adi si faptul ca poti alege sa personalizezi felul in care o sa arate este iarasi, un mare plus.

pentru masina mea, volan sh imbracat in piele costa ~500lei, daca il imbrac pe al meu, nu numai ca pielea o sa fie "noua" dar fac si economie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fosta octavie am avut volanul, schimbatorul + fusta si maneta de la frana de mana imbracate la el. Pielea pe care o foloseste este de foarte buna calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

eu doar am prezentat o alternativa.

Întotdeauna vor fi păreri pro și contra.

Eu am considerat ca e mult prea complicat sa dau volan jos, trimis prin curier și remontat, plus mașina imobilizata, sau volan de schimb.

Am dat jos volanul când am montat maneta cu Cruise Control și am avut de făcut tot felul de proceduri sa mi se stingă toate becurile din bord.

Nu se apropie de ceea ce face colegul de la Arad, dar e mult mai bine decât a fost înainte.

De aceea am revenit cu poze, pentru a arata ca e piele de calitate, sa păstrat super în timp.

Fiecare cum considera.

Modificat de BogdanOnet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Mai se ocupa cineva pe aici pe forum cu asa ceva?  Ma intereseaza sa imbrac volanul + schimbatorul in piele pt un seat ibiza cupra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

53 minutes ago, bgd_b92 said:

Mai se ocupa cineva pe aici pe forum cu asa ceva?  Ma intereseaza sa imbrac volanul + schimbatorul in piele pt un seat ibiza cupra.

Gasesti in aria de prestari servicii un coleg din Arad care se ocupa cu asa ceva. Tipul le face pro, folosind piele de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 10/17/2013 at 0:54 PM, Andrei NSR said:

Si eu am imbracat volanul in Pitesti cu 150 ron. Va dau un link : http://mercador.ro/oferta/imbrac-volane-in-piele-naturala-IDkBek.html

Sunt foarte multumit de lucrare si il recomand pe om.

Am sunat acum o luna si s-au cam schimbat preturile: pentru skodita 450 lei.

Am sa sun si la ady sa vad ce spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

450 lei pentru volan?   exagerat. E mult mai ieftin la colegi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In link-ul postat de mine mai sus 250Lei a costat distractia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

@mariuscbn Ai cumva o poza cu volanul tau facut la ei? S-a rezolvat la fata locului, sau a trebuit demontat? Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
ioneleclaudiu@gmail.com

Salutare,

Vreau sa imbrac si eu volanul in piele. Am octavia 1z3 cu volan in patru spițe fara comenzi, sunt din Craiova.

Ce variante imi sugerați si cum ii pot contacta?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria de prestari servicii, colegul Ady Desper.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!