Jump to content

Brady Trade Bucuresti


godoroja
 Share

Postare recomandată

On March 28, 2012 at 0:26 AM, sudberlin said:

Am facut revizii si reparatii la Brady Trade dar ultima data (saptamana trecuta) am fost pentru o diagnoza a sistemul de climatrizare.Aceasta dignosticare a fost facut in sub 3 minute.Intrat masina , ridicat capota ... trantit capota si scos masina afara in parcare.Sa fim seriosi ! Au facut o proforma cu toate piesele instalatiei de climatizare.Multumesc....asta puteam sa fac si acasa ca schimband tot sigur o sa mearga . Nu am sa mai apelez la serviciile lor si o spun cu parere de rau.

Asta mi-au facut si mie cu clima. Ei nu stiu sa repare, stiu doar sa schimbe. Bag mana in foc ca multi mecanici nu stiu tehnic si logic ce se intampla in ceea ce fac, au invatat doar niste principii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am fost astazi la ei pentru revizia de 4 ani, dar am ajuns sa schimb si bieleta, cap de bara si sa fac geometria.

Ma declar multumit si de cum s-au miscat, si de pret. O sa mai apelez la ei, dar sper ca doar pentru revizii... :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/3/2016 at 1:30 AM, djmix7388 said:

Bag mana in foc ca multi mecanici nu stiu tehnic si logic ce se intampla in ceea ce fac, au invatat doar niste principii.

corect , e valabil in orice domeniu , cel putin la noi , nu stiu in alte tari

off topic - la noi in tara cel putin jumatate din depanatorii TV habar nu au cum functioneaza un tv - cumpara si schimba module pe banii clientilor , mint clientii si sunt prosti de bubuie dar se cred destepti . Trag de mufe ca taranii cand scot morcovi si rup conectoarele ptr ca e greu sa inteleaga ca orice conector are un sistem antiprost sa il bagi corect si un sistem de fixare sa nu iasa singur

sunt sigur ca asa e si la mecanici

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/9/2017 at 16:19, vlad_612 a scris:

Am fost astazi la ei pentru revizia de 4 ani, dar am ajuns sa schimb si bieleta, cap de bara si sa fac geometria.

Ma declar multumit si de cum s-au miscat, si de pret. O sa mai apelez la ei, dar sper ca doar pentru revizii... :-)

 

Va ca nu pot edita, asa ca: am apucat peste weekend sa testez mai bine si am constatat ca directia nu e ok. Cu volanul in pozitia neutra, masina trage stanga.

Eram multumit, acum nu prea mai sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 14.11.2004 at 2:08 PM, mihi said:

Lasa ca se prinde el. O pompa de apa il tine 100-120.000 km dupa care mai plateste o manopra de vreo 4 ore. Asa-i cand omu' e zgarcit.

Am vandut masina la 160000 km si a fost totul ok. Am avut noroc. Dar asa-i omul cand e zgarcit, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

De la mine primesc o mare bila neagra si nu cred ca o sa mai calc curand prin curtea lor.

Am sunat la ei acum vreo 2 saptamani sa cer o oferta de pret pentru revizie. Am discutat la telefon cu o doamna si initial mi-a spus un pret de 1400 lei pentru revizia standard (ulei, filtru ulei, filtru polen si filtrul de aer) lichid de frana si nu stiu ce verificari cu testerul (probabil scanarea masinii dupa coduri de eroare). Ii spun ca nu ma intereseaza scanarea si imi comunica un pret de 1100 lei. Accept oferta si fac programare peste o saptamana, intr-o zi de marti, la 12.30.

Ajung la ei, ma duc la consilier si dupa ce face toate formalitatile de preluare a masinii imi comunica pretul: 1500 lei. ii comunic ca e ceva in neregula, pentru ca la telefon mi s-a spus un pret de 1100 lei. Zice ca nu se poate asa ceva, ca nu mi se putea comunica pretul de 1100 lei pentru toate operatiunile respective. Moment in care i-am spus ca in aceste conditii nu platesc pretul respectiv i-am multumit pentru timpul acordat, m-am ridicat de pe scaun si am plecat, iar raspunsul lui a fost "O zi buna".

Si asta m-a deranjat cel mai tare: cu siguranta putea sa vada in sistem cu cine am vorbit, pentru ca aceeasi persoana imi facuse si programarea, si cum doamna respectiva ajunsese la acea suma. Putea sa spuna ca s-a facut o greseala, ca s-a omis o operatiune, sa incerce o conciliere, astfel incat eu sa imi fac totusi revizia si sa nu fi pierdut degeaba 2 ore pe drum dus-intors.

Ca urmare m-am dus si am rezolvat problema la Metrotehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar te-au programat @loghy :))

Profit de ocazie sa povestesc ultima mea interactiune cu ei.

Sun intr-o zi de luni, in prima parte a zilei, sa cer o programare pt ITP. Au zis ca ma suna cineva de la programari ca sa stabilim, m-au intreabat cand expira, le zic vineri. Pana aici nimic neobisnuit. 

Fiindca deja vedeam ziua de vineri cum se apropie, am sunat iar marti dupa pranz. O sa ma contacteze cineva cat de curand...

A trecut saptamana, timp in care am rezolvat ITP la un alt dealer din zona.

Saptamana urmatoare am scris un mail catre directorul de service cu acest feedback. Au trecut un numar semnificativ de zile si nu am primit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am observat si eu ca raspund destul de greu la solicitari, mai ales la cele scrise.

Eu pana acum avusesem o experienta destu de placuta cu ei. Acum ceva timp cand am schimbat bucsele de bascula, au fost singurii care au schimbat doar bucsele, fara suportul de aluminiu, ceea ce a insemnat un pret semnificativ mai mic. 

Asta este... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am renuntat si eu de tot la ei, parbriz montat prost care s-a crapat dupa 6luni, bara spate vopsita si afumata, eroare la senzor calitate aer, nu vor sa-l schimbe pe garantie ca e intermitent. Imi pare rau ca am stat 4 ani la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!