Jump to content

Sonorizare Octavia 2


nemo
 Share

Postare recomandată

Asta-i radioul cu care vine echipat Roomster, dupa design pare sa fie tot un Blaupunkt.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yanq

    67

  • gabriel

    52

  • andrei_221

    20

  • octavia 4ever

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

TOT blaupunkt? eu stiam ca cel de pe o2 ar fi visteon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TOT blaupunkt? eu stiam ca cel de pe o2 ar fi visteon...

Ai dreptate, am gresit, Stream e de la Visteon(din pacate!), doar unele modele din dotarea VW-urilor sant Blaupunkt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...am deja volan in 3 spite de piele ( cel de la dinamic) si nu as vrea sa il schimb.

Eu la O2 am adaugat si pachetul PLH – Volan multifunctional (comenzi pentru radio si telefon) imbracat in piele pentru pachetul Dynamic – 131 Euro.

Are cineva idee cum sunt dispuse comenzile pe volan pentru volanul in 3 spite? Sau o poza ceva?

Am tot cautat pe net si nu am gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat pe site-ul celor de la visteon, dar nu am gasit nimica despre skoda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De gasit n-am gasit nici eu nimica, singura dovada ce am gasit cum ca instalatia audio ar fi de Visteon este site-ul asta, in rest n-am gasit nici un support tehnic de la fabricant, doar cel oferit de Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

pana in acest moment singura certitudine este ca sonorizarea de la octavia este facuta de visteon despre roomster se poate spune acelasi lucru?

eu personal nu cred ca este Blaupunkt pe site-ul lor nu scrie nimica despre skoda.

am pus aceasta intrebare si pe aici poate vede cineva mai in masura sa ne dea un raspuns.

cred ca o sa existe mai multi doritori sa-si monteze aceasta comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

Stie cineva ce cd-rom am eu pe masina din semnatura? Stiu ca nu stie sa citeasca MP3-uri, si as vrea sa leg la el un iPOD, cum fac asta?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina e MY2007 ar trebui sa ai intrare aux in cotiera

later edit: daca zici ca nu citeste mp3 nu cred ca ai nici intrarea auxiliara. exista niste adaptoare care se pun in locul intrarii de la cd changer, vezi ca s-a mai discutat p aici problema.

Modificat de dragosul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e 2006...

corect, am dat search si am gasit aici!

Modificat de DArtagnan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am ascultat la un prieten cum se aude systemul audio Audience cu 8 boxe si magazie CD de pe O2 si am fost chiar incantat. eu mi-am comandat O2 cu sistem audio Stream cu 8 boxe si mp3 player si as vrea sa stiu daca sunt comparabile ca si calitate a sunetului. multi spun ca daca am tot 8 boxe nu ar fi nici o diferenta intre Audience si Stream (decat la magazia de CD) ... voi cum stiti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu, nu are nimeni de pe forum montata o astfel de unitate 2 DIN. dar cu siguranta se poate monta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De montat sigur se poate, problema ramane cu senzorii de parcare(iin cazul in care ai!)...

M-am gandit si eu sa-mi bag asa ceva, au ajuns la deja preturi destul de accesibile dar e cam nasol pentru Romania, majoritatea modelellor 2DIN nu au fata detasabila!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se rezolva cu folie insonorizanta Dynamat sau Stinger....eu sunt foarte multumit..citeste topicul respectiv si gasesti cam toate detaliile de care ai nevoie..

Poti sa detaliezi putin? Am dat search si nu am gasit niciun topic despre asta. THX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-ti spun eu peste vreo 2 saptamani....l-am comandat deja in State si astept sa-mi soseasca...

dar ce model ai comandat? tot asta? mi se pare super tare. la ce pret e? pe be.loud e 38mil modelu ala. mi se pare enorm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...am gasit si eu alte site-uri americane cu preturi ceva mai mici ...dar acela postat de mine a fost singurul care a acceptat plata prin ordin de plata extern...majoritatea siteurilor americane nu onoreaza comenzi in Europa..si mai ales atunci cand adresa titularului de card nu coincide cu adresa la care soliciti comanda....

http://www.audiosavings.com

..acestia au acceptat sa-l expedieze la o adresa din SUA si apoi sa fie expediat catre mine...sper sa nu dureze mai mult de 2 saptamani ca deja astept de aproape o luna si nu mai am rabdare...

..pretul final la care va ajunge la mine e de 1200 dolari si include taxele de expeditie, comisionul celui care se ocupa ..etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum , felicitari pentru achizitie, e o investitie buna. Eu astept sa aduca baietii veseli din China ceva asemanator la un pret pentru bugetari :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-ti spun eu peste vreo 2 saptamani....l-am comandat deja in State si astept sa-mi soseasca...

ti-a sosit? eram curios sa stiu detalii :ceuameni: poate si ceva poze

Moderator: Suna a bagare in seama si nu este prima. Te rog mai citeste odata regulamentul; in acest "ritm", risti un WARNING.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luni dimineata mi-l expediaza cu DHL Express din State persoana care m-a ajutat sa-l achizitionez ...pana la sf saptamanii il primesc...dupa ce-l primesc si-l instalez o sa va ofer toate detaliile...

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a costat cat scrie pe site-ul ala daca da mai poate trimite unu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos locked şi unlocked this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!