Jump to content

CarFix Motors Constanta


Marian
 Share

Postare recomandată

  • Administrator
Publicat (modificat)

Colegul nostru Vlad/elad a "fugit" de la Skoda impreuna cu alti cativa baieti si si-a deschis propriul service cu servicii complete. 

Eu m-am tinut dupa el si baietii lui inca de cand a venit in Constanta si consider ca am facut bine deoarece n-a existat nicio singura data in care sa apelez la el/ei si sa nu fiu multumit de rezultate.

Inca de la inceput am avut la ei service la 3 masini personale plus cele de la serviciu si asa cum am mai spus, totul a fost ok.

Saptamana trecuta am fost ultima oara cu Golful pentru ceva la AC si totul s-a rezolvat usor, ieftin si fara bataie de cap.

 

Recomand acest service tuturor celor care nu-l cunosc pe Vlad si pe baietii lui.

Celor care il cunosc pe Vlad (mama Omide si altii ca el) n-are rost sa le recomand pentru ca ei stiu din proprie experienta si se tin dupa Vlad asa cum fac si eu.

 

Succes baieti si la mai mare. :)

 

LE:

 

http://carfix-motors.5net.ro/ro/

sau

http://www.autocheckcenter.ro/service/260/carfix-motors-srl/

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
pingoManTsi

Salutare tuturor!

 

Nou pe acest forum, dar vechi in lumea Skoda.

As dori sa multumesc aici lui Vlad/elad si baietilor din service pentru serviciile oferite in al sau service. Sunt clientul lor de cateva luni de zile bune si va pot spune ca nu a existat situatie in care sa existe un raspuns negativ sau sa nu existe solutionare la problemele aduse.

Va recomand cu caldura sa ii solicitati in orice problema a marcilor VAG si nu numai!

Toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfect dar unde este situat acest service? sunt interesat de o reparatie si colaborare viitoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Adresa este B-d Aurel Vlaicu 163....sau www.autoconstanta.com (inca o data cu scuzele de rigoare, sper ca pina la sfirsitul lunii Iunie sa avem si site-ul complet modificat!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service pe care-l recomand din tot sufletul. Preturi bune si profesionalism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Super multumit si imi pare ca isi face un renume atat ca preturi cat dpdv al calitatii serviciilor. Domnul Vlad ca de obicei la inaltime, chiar daca ma intreb cateodata cum mai face fata...ca e un rulaj de masini acolo ceva de speriat. In ceea ce ma priveste, revizia completa a costat 417 lei, aici au intrat si niste mici problemute gen o oglinda dezlipita si refacere nivele la fluide, plus diagnoza care a relevat doar niste probleme la climatronic (nimic grav, vestitele motorase), si un oring de la intercooler care pierde putin ulei. Oamenii foarte atenti chiar daca era aproape sfarsit de program (vineri ora 15:30) si dornici sa iti impartaseasca problemele descoperite precum si variante de rezolvare, mai ieftine sau mai convenabile.

Concluzie: recomand 100%. Calitate la preturi bune, profesionalism si promptitudine. La mai mare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu l-am "urmarit" pe Vlad peste tot :-)

Am inceput cand era la Buzau si ma duceam acolo pentru service, dupa care l-am urmat si la Constanta. Si sunt 6-7 ani de zile in care am tot apelat la service-urile conduse de el si faptul ca aceasta relatie dureaza de atati ani si ca l-am urmat pe Vlad oriunde s-a dus cred ca spune tot si nu mai e nevoie de nimic in plus.

Modificat de alxrro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Vreun coleg cu un "review" mai recent? Vad numai cuvinte de lauda. Site-ul mai este de actualitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

           Salut!

Au fost destul de multi colegi pe la noi, corect este sa ii lasam pe ei sa spuna ceea ce au de spus/atunci cind doresc.Incercam sa ne facem treaba bine, avem si ceva planuri pentru 2015 (site-ul este valabil- http://carfix-motors.5net.ro/ro/).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Vreun coleg cu un "review" mai recent? Vad numai cuvinte de lauda.

Ieri am luat masina de la Vlad.

Schimbat turbina.

La mine Mos Nicolae a venit in avans cu o cheltuiala... :santa:  :scratch:

Eu, nu pot decat sa ii laud si sa le trasmit felicitari pentru lucrare atat lui Vlad cat si baietilor.

 

Recomand cu caldura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intradevar, am fost si eu ieri cu masina si nu am decat cuvinte de lauda. Oameni seriosi, de cuvant si punctuali. Am plecat foarte multumit! Recomand!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
dragomiricacristinel

De cand tot caut un Service bun in Constanta

Miercurea viitoare duc si eu masina la ei si o sa revin atunci cu noutati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

Pana la urma unde este ?ca mie mia spus cineva ca este langa cladirea integratei de pe Aurel Vlaicu langa Lukoil.

Google maps il da langa Arabesque

Modificat de dragomiricacristinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Acolo langa Arabesque este. :)

Dar nu unde-l da google maps ci pe aceeasi parte cu Arabesque!

 

Cand vii dinspre Real, dupa ce treci de Arabesque la vreo 75/100 metri (tot pe partea cu Arabesque) ai sa vezi la strada un banner mare (cu alb/albastru parca) pe care scrie "Carfix motors".

Dar azi nu lucreaza.

Maine incep iarasi munca.

 

Eu merg la ei maine pe la 09.00. Daca vrei, da-mi un pm si ne intalnim undeva sa te duc acolo. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

Gata am rezolvat problema.Serviceul este ok ca si calitate pret.

Lucrerea a fost efectuata in cazul meu in mai putin de 1 ora si este singurul service unde am mers si mi sa dat factura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
dragomiricacristinel

Scimbare in politica serviceului estrasa din mail Serviceul nostru nu mai lucreaza cu piesele clientilor ptr ca:

- nu putem oferi garantie la piesele respective si au existat discutii referitoare la acest lucru
- serviceul are costuri mai mari decat un magazin, nu poate supravietui in conditiile in care factureaza tot doar din manopera

-uneori vin cu piese de calitate necorespunzatoare

- avem preturi la piese convenabile, se pot face oferte ptr piese si manopera inclusa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai din pacate asta este realitatea. Nu au de ales. Mai nasol este pentru noi, clientii, care trebuie vrut-nevrut sa suportam cheltuielile cu adaosurile lor la piese - indiferent de ce discounturi obtin de la furnizori, pentru a supravietuii, ma indoiesc ca adaosul per piesa va fi de doar cativa lei. Acum depinde de obrazul service-ului, cat de mult isi respecta clientii si de ce nu, afacerea.

 

La modul general vbind, ca unii sunt cu adevarat porci si isi adauga procente serioase, asta e altceva si ma dezgusta de-a dreptul, in conditiile in care au deja si preturile la manopera cot la cot cu reprezentantele. (ex. diferenta de 500 lei la kitul complet de ambreiaj/volant pt masina din semnatura fata de un comerciant cunoscut pe forum. doar piesele)

 

Scuze de offtopic.

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

Daca vrei sa faci masina si arde nu aincotro taci si inghiti

Modificat de dragomiricacristinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

Se pare ca acest service a marit preturile.

Doar pentru un schimb de ulei (Motul 10w40) si filtru de ulei cu totul cumparat si facut de ei costa 300 de lei(golf 4),am intrebat eu pt cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, da niste detalii mai precise... Concret, uleiul si filtrul ce pret? Manopera cat? Ce reprezinta 300 lei mai exact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

4 L de ulei Motul 10w40+ Filtru de ULei(producatorul nu mi-au zis) +manopera =300 de lei.Pentru un G4 al unui prieten 1.4 16V Bca.Ii lasa pretul la 285 de lei


Mie pentru bucsele de suspensie spate, tija de timonerie, ulei de cutie viteze original, bucsele posterioare bascula, bieletele antiruliu, geometrie roti,bucse bara stabilizatoare fata cu piesele luate de la ei plus manopera ma costa 1050 de lei

Modificat de dragomiricacristinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! 

 

Din pacate vad ca se comenteaza foarte mult preturile in necunostiinta de cauza.

Pentru schimbul de ulei , datorita faptului ca folosim ocazional Motul,  la cererea clientilor si comandam rar(strict cantitatea solicitata) nu avem preturi foarte jos.Uleiul Motul este oricum mai scump decit uleiul Castrol si Mobil.De asemenea, in cadrul schimbului de ulei intra un control general+diagnoza.Nu vom proceda niciodata altfel, nu am chef ca o masina sa faca strict schimb de ulei si filtru si sa iasa ulterior pe sosele cu deficiente grave, fara ca acestea sa fie trecute pe factura iar clientul sa circule pe drumurile publice in cunostiinta de cauza.Din pacate , clientii care vor doar operatiunea de schimb de ulei fara alte controale, nu intra in segmentul nostru tinta de clienti.

 

Pentru golful cu bucse de punte spate, etc................, cei care cunosc dificultatea operatiunilor mentionate, cu necesitatea controalelor ulterioare (geometrie roti) o sa inteleaga ca pretul este chiar foarte bun.Nemaivorbind de faptul ca a beneficiat si de constatari anterioare gratuite- de, asta e politica de service, constatarile sunt gratuite.Altfel, nu are decit sa faca fara factura in alta parte- dupa cum mentiona firma noastra este singurul service care a eliberat factura.Mai trebuie sa platim si taxe si impozite.

 

Ca si exemplu de pret de revizie - VW Passat 1,9 diesel 2008 (toate filtrele Mahle-filtrul habitaclu cu carbon activ, ulei Mobil)- pret total cu control cap coada, diagnoza, etc- cost total 430 lei.

 

O sa rog clientii care au oferte de la noi si care apreciaza si calitatea reparatiilor sa faca programari.Pentru ceilalti, exista intotdeauna si alternative mai ieftine - eventual fara garantie, fara geometrie  la domiciliul mecanicilor!

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragomiricacristinel

In cazul meu este ok pretul manopera+piese pentru ca stiu cat este de lucru la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulei Motul 4l 10w40 la emag in momentul de fata este 105 lei, un filtru pt ulei mann este 13 lei, unul mahle 17 lei. Si restul banilor? O diagnoza o fi 150 de lei?  :D Mai taie din ele.... :winter: 

Modificat de LYV86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!