Jump to content

Golf HL VS. Leon FR


florinrmn
 Share

Postare recomandată

Pai am luat de la PBN, Leon FR 1.4 TSI + pachet vizibilitate, Media System Plus, Pachet Iarna, Senzori de parcare spate, Seat Sound System... Culoare Nevada White.

Pretul pe PM

Termen de livrare 12 saptamani ~ prima jumatate a lui octombrie

Modificat de florinrmn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • florinrmn

    48

  • Rave

    39

  • Cristian

    29

  • The_Ego

    14

Pana la urma ai renuntat la farurile cu LED? Pacat, masina arata mult mai bine decat cu farurile cu halogen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florinrmn, felicitari! asteptare usoara! :) pune si tu aici o poza cum arata una asemanatoare - o poza cu Leon FR Nevada White cu faruri pe halogen - una reala nu cgi din configurator

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva ce curs se ia in calcul cand platesc cash la banca (raiffeisen)? Pe facturile proforme pe care mi le face mereu pune cursul cel mai mare(de la leasing)... Nu inteleg logica :sly:  Ar trebui sa fie cel mai mic curs

 

L.E In curand o sa fac si topic pt masina... In curand o sa caut jante de tabla si mai tarziu cauciucuri de iarna :winter:

Modificat de florinrmn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se ia in calcul cursul Porsche Bank

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu... pe site sunt doua... unul pt credit si unul pt leasing... pt cash care e? :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce platesti, avansul la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu... Toata suma o imparte in mai multe facturi proforme pt a putea plati la banca. Si pe acele facturi pune un curs din ziua platii(ziua in care scoate factura). Problema mea e ca la toata suma se pierd cam 5-600 de euro din diferenta de curs fata de BNR

De ex. Timp de 2 luni imi imparte suma in asa fel incat sa platesc cate putin in fiecare saptamana :icon_geek:

Modificat de florinrmn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai normal ca pierzi. doar nu ai vrea sa iesi in castig. :D

 

 

se calculeaza la cursul porsche(cel mai mare) din ziua respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot nu inteleg... de ce se ia cursul de leasing si nu cel de credit?...de exemplu... nu ar trebui sa aiba si un curs pt cash?

Urasc chestiile astea :p

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Modificat de florinrmn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cei cu leasing sau credit nu tot cash platesc?

Vezi ce scrie in contract. Eu am platit tot avansul intr-o singura transa, pe baza facturii de avans emisa pe toata suma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceri o singura factura proforma pentru toata suma, cu care te duci la banca si depui banii in contul lor. Ei fac mai multe facturi proforma pentru ca nu pot incasa in numerar mai mult de 5000 RON intr-o zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://vwforum.ro/topic/6541-citibank-un-cal-troian-al-porsche-leasing/ uite aici.cam asta e mecanismul doar ca intre timp a aparut porsche bank.

cursul azi BNR-4,3994

PORSCHE BANK -4.4325(CEL DE LEASING)

PORSCHE BANK -4,4430(cel de credit)

diferenta intre bnr si PB cursul de leasing e de sub 1%.la o masina de 20.000 nu ar trebui sa pierzi mai mult de 200 de euro.daca iei cursul de credit tot nu ajungi la 500-600 de euro.

sa intrebi daca iti calculeaza dupa cursul zilei  afisat pe site http://www.porschebank.ro/ro/curs_valutar/ sau au ei alt curs fantoma

Modificat de ank994
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul e deschis pe 11.05, in  30.05 BNR era 4.33, azi e vreo 4.40... De-abia in conditiile astea ar fi pierdut vreo 2000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!