Jump to content

Piese din SUA


tibimakai
 Share

Postare recomandată

sa zica si tonic ceva

<{POST_SNAPBACK}>

si eu, dar ar trebui pana joi 29 sept. sa dau banii ca apoi voi fi plecat cca 6 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

discutam de luni, ce si cum...

<{POST_SNAPBACK}>

in caz ca nu o sa ma mai pot conecta pot fi gasit la 0722 221351 sau 0722 200506.

Azi am avut ceva probleme cu internetul asta, cu greu am reusit sa intru pe server, nu stiu de ce....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa recapitulam

BA - vrea un delco - 100 usd

Tonic - vrea un set motor de 83 mm, un delco si un radiator de ulei - 150 usd + 180 usd = 330 usd

<{POST_SNAPBACK}>

fate de cele de mai sus, greutatea totala a coletului va fi de 15kg (calculat cu www.csp-shop.de) adica 33 lbs

vedeti mai jos calculele pentru cele 33 lbs

ultimele doua coloane pot fi luate in considerare - Air Mail e mai mult cu 44 usd dar avand in vedere de unde bat drumul, eu zic ca ar merita - voi decideti!

in legatura cu impartirea cheltuielilor de transport, avand in vedere ca un delco cantareste pana intr-un kg (partea lui UV) iar restul e ... restul... (comanda lui tonic), puteti sa va calculati si singuri cat contribuie fiecare cu banii la taxa USPS.

banii ii vreau un lei, conversia se face de pe cardul Taifun asa ca nu va chinuiti sa ii schimbati in USD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
  (partea lui UV)

<{POST_SNAPBACK}>

Partea lui BA :)

Eu sunt de acord cu Airmail daca si voi considerati ca e ok.

Cand ne intalnim cu banii in buzunar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea lui BA :)

Eu sunt de acord cu Airmail daca si voi considerati ca e ok.

Cand ne intalnim cu banii in buzunar?

<{POST_SNAPBACK}>

scuze, prea multe initiale de incurcat... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as opta pt varianta cea mai ieftina de transport, chiar daca dureaza mai mult, ce zici BA,ai nevoie asa de urgent de delco? Daca da, putem negocia la taxele de transport si sa facem cu avionul transportul.

Mike, dupa ce ma inteleg cu BA putem sa ne intalnim sa iti dam banii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept raspuns din State, cum ca au pe stoc tot ce am cerut si daca raspunsul e pozitiv ne vedem pentru bani- daca va intelegeti la Air Mail, cu atat mai bine/repede pentru voi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar o mica precizare. timpul de transport o sa fie mai lung de ce scrie acolo~2 saptamini mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Toni, eu nu ma grabesc cu transportul, tu hotarasti cum le aducem.... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ramane cea mai ieftina atunci - 70 usd - 6-8 saptamani + max 2 saptamani delay

astep confirmarea din State si va convoc pentru cheta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cat dureaza pana trimit astia din state confirmarea, de ordinul zilelor sau saptamanilor? Te intreb pt. ca eu vineri dimineata voi pleca pt. 1 sapt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut dan,

vezi ca ti-am trimis un PM cu sumele pe care trebuie sa i le dam lui MikeRG.

Sa ne intalnim sa iti dau partea mea (pt. ca eu voi fi plecat 1 saptamana).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
va convoc pentru cheta

<{POST_SNAPBACK}>

Am banii mei si ai lui Tony, luni ne vedem? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banii au fost pusi pe card luni si s-a trimis mesaj pe fax catre furnizor tot atunci; ii voi mai atentiona din cand in cand cu cate un tel scurt pentru a-i tine "calzi"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

hai ca s-o'nplinit - tonic, esti servit!

(pana la urma au livrat cei de la aircooled.net)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca s-o'nplinit - tonic, esti servit!

(pana la urma au livrat cei de la aircooled.net)

Multumesc oficial pe aceasta cale lui Mike RG pt. ca m-a ajutat cu aducerea pieselor din state.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat. "Catalog Piese din Ungaria" e rafacut si pus "sticky". Prin nu stiu ce minune ajunsese intre-adevar aici. Am rugamintea sa nu mai faceti acuzatii, in primul rand topicul cu Piese din State a foet o lunga vreme invizibil, in al doilea rand, nu vad ce interes ar fi avut cineva sa amestece cele doua topic-uri (e de-a dreptul halucinanta presupunerea). Probabil a fost ori o eroare umana :( ori una de bug-uri. Sau de conexiune. Mi s-a intamplat de vreo 2 ori, din cauza conexiunii la internet, una sa vreau sa fac si altul sa fie rezultatul.

Deci, cu scuzele de rigoare, totul e rezolvat.

In caz ca mai apar astfel de erori sau neclaritati, am rugamintea de a incerca rezolvarea folosind PM-ul catre unul dintre moderatori inainte de a genera un flame.

Osi, este un forum public, nu se pune problema ca e cineva dorit sau nu, atata timp cat sunt respectate regulamentul, regulile bunului simt si ceilalti useri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, nu e cazul sa-ti ceri tu scuze. Oricum nu pot sa cred ca a fost eroare umana (motivele ti le spun pe PM), nu am vrut sa generez nici un flame, si imi cer scuze de la toti cei care au apucat sa citeasca post-ul ala inainte de a fi sters. Oricum, promit ca asta e ultimul.

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog nu ma impuscati, am vrut acu cateva zile (?) sa simplific niste topic-uri care aveau titluri comune, de genul, piese din SUA si altele echivalente - dar, credeti-ma ca de pe 26 ianuarie incoace sunt deficitar la capitolul somn (din cauza de fiica-mea, nou-nascuta) si oi fi aburit ceva din click de mouse - daca am gresit, a fost sigur fara intentie, rog colegii de la Baia Mare sa ma ierte si sa nu se simta in nici un fel presecutati, nu incape asa ceva!

va multumesc pentru intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!