Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

erori stocate pe 77-Telefon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 18.03.2017 at 8:07 PM, R_Lo said:

Ok, luni o sa merg sa incerc sa rezolv si va anunt, multumesc.

Revin dupa o luga durata, modelul navigatiei mele este rns 310 si nu se poate conecta iphonul, asa ca ramane sa o dau la schimb si diferenta pe alta, pt ca nu as vrea sa schimb marca telefonului, sunt foarte multumit de el...o zi faina si Sarbatori fericite sa aveti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@R_lo  mai ai posibilitatea sa schimbi modulul de sub scaun cu unul care sa mearga si cu Iphone-cod 3c8.../7P6.../5K0...

Si ramai cu 310-le...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut am o octavia 2 facelift cu maxidot alb și m-ar interesa dacă modulul 5k0035730B merge pe Wi-Fi sau 3g la ross tech toate sunt cu semnu ???????  Eu momentan am un 3c8035730 și când ma conectez cu tel la navigatie nu mai am semnal la cartela zice mod sim conectat la distanta sau ceva de genu și as vrea sa rămână conectat și telefonul știu ca modulul 3c8035730d și e merge wifi la ele . Va mulțumesc 

va mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5K0...B nu are wifi dar este uhv si nu mai pica semnalul telefonului.3c8...730 este modul rsap premium si functioneaza numai rsap.3c8....D si E au wifi sunt premium si merg si uhv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!!!O mica probl ce ma nelinisteste,Bluetooth-ul meu de pe masina din semnatura se dezactiveaza dupa o functionare de cateva zile ,saptamani si nu l mai vad fiind nevoit sa l scot de  dedesupt sa i scot mufa sa stau cateva secunde si la reconectare merge si uite asa ma balabanesc cu el ce ar putea fi????Mentionez ca am dat sibanda de izoler peste mufa sa o prind fix de modul ca am zis sa nu fie un contact imperfect ,la conectare am foit modulul in mana l am miscat sa vad daca are ceva probleme de cablaj.....nimic merge o perioada si dupa dispare :banghead::banghead::banghead: sincer m am lasat la mana mea si nu l am mai desfacut.....Exista vreo solutie imi puteti da un indiciu????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa va comunic momentan nu am cum.Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu banui ca e pe duca modulul. Nu ai de la cine sa iei cu împrumut un alt modul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am de unde sa iau unul de proba......Cred ca in momentul in care scot mufa se reseteaza ceva si merge fara probl o perioada buna si deodata ma trezesc ca nu il mai vad....Poate fi pe duca partial??????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e un 3C8...ca nu ai scris ce e...da,e cam pe duca...am mai gasit 3c8 cu problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iulian_2007

Passat B6 2007, modul 7L6035730 - am inteles din ce am citit ca nu se imperecheaza cu iPhone.

Ce modul ar trebui sa cumpar sa mearga cu iPhone?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt postate codurile de multe ori..7P6....5K0...3C8...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iulian_2007

Ok, multumesc.

Sunt plug and play sau trebuie ceva codari suplimentare?

O sa pierd ceva din functionalitati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general trebuie codate.Cu codurile astea nu pierzi din functionalitati...castigi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ...am facut un upgrade de la note 4 la note 5 si nu mai reusesc sa ma conectez cu modul masinii bluetooth. Inainte cu note 4 merge perfect, vede telefonul dar imi spune ca nu este compatibill.......ce pot sa fac, sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai sterge din conexiunile vechi...poate sunt prea multe tel imperecheate cu modulul.Ce modul este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este numai o conexiune ...ce cu note 4 veche - 5N0 035 730B - o sa intru cu vcds pe el sa il resetez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am resetat modulul ..il vede dar imi spune ca nu este compatibil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta...cam nasol..se lasa cu inlocuire modul.Am patit-o si eu..cu un modul premium,care stia de conectare cu toate telefoanele inclusiv Iphone...sa nu-mi mearga cu un S6 Edge..

Cred ca de vina e versiunea software BT a telefonului...care la astea mai noi e 3.0. iar unele module nu stiu de 3.0..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cu ce modul ar fi compatibil ...desi note 4 are aceasi verisune de bluetooth ca si note 5 adica note 4 are 4.1. si note 5 are 4.2 si pe note 4 a mers...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulele premium 7P6...5K0...

Astea sunt fabricate dupa 2010 si au softul actualizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achiziționat un modul bluetooth 5N 035 730 D si l-am montat pe un Passat B6 din 2010, cand dau sa caute telefonul primesc mesajul "No compatible mobile phone found" (Samsung S7), dar menționez ca vede telefonul ca si media si pot sa ascult muzica de pe telefon. Multumesc pt orice sfat.

Modificat de Andyb21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0......D e un pic dificil...desi e premium,stie UHV deci teoretic nu ar trebui sa aiba probleme la conectare...cu unele telefoane nu merge...eu am incercat D-ul cu un S6 Edge si nu a mers...insa mergea cu Iphone 7.:huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in aceasi pozitie sunt si eu cu un NOte 5 ..il vede ..nu este compatibil mesajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!