Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

vioreldavid2907

iti tinem pumnii!!

poate cand vom fi mai multi ne intalnim pentru impresii, relatari, povestiri si cine stie poate prietenii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor! Am comandat-o pe 26 Martie :). Estimarea initiala era de 10-12 saptamani. Adica undeva jumatatea lunii Iunie . Sper sa imi faca o surpriza :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit si eu vesti cum ca s-ar putea sa fie masina in Curtici saptamana viitoare. O sa va tin la curent cu intervalul de livrare - la mine e vorba de o masina care inca nu era pe stoc dar iesise din fabricatie in momentul in care am comandat-o. Era in ceea ce unii importatori auto numesc stocul "dispo" (disponibil).

Dealer - PBN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omologarea se face individuala in RAR, asa ca va trebui sa duc masina la RAR. Acest aspect neplacut se datoreaza faptului ca aceasta motorizare/cutie viteze s-a vandut sub 10 unitati in 2013 si RAR-ul nu a dat ok pt omologare tip. In concluzie masina va mai sta doua zile pentru a putea obtine cartea de identiate.

 

 

 

:(((( Deja săptămîna viitoare :((((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

 

Am comandat masina pe 26 martie, saptamana aceasta mi s-a confirmat de catre dealer ca in saptamana 22 intra in productie si inca 3 saptamani pana intru in posesia ei. ( daca nu optam pt stopuri cu led, intra in productie in saptamana 20 )

 

Grea asteptare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iată şi noul meu "bebeluş"

 

DSCN0005.jpg

 

 

P.S. păcat ca s-au închis celelalte topic-uri, erau discuţii foarte interesante şi deja nu mai am de unde afla update-uri la chestii noi :(

Modificat de BNQ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BNQ:Sa o stapanesti sanatos. Ce dotari are?

@MWM7: Asteptare placuta. Foarte frumoase sunt stopurile cu led dar cand am dat eu comandat nu exista in lista de optiuni(tipic porsche romania).

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BNQ Foarte misto culoarea, sa o stapanesti sanatos ! Sper ca ii faci un topic..

@Bogdan  : Lasa ca nu se supara daca ii faci retrofit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi @Bogdan VW - sper sa treaca repede

Pai cand am semnat contractul, stopurile cu led erau incluse in pachetul technology....acum nu mai figureaza in pachet dar pretul a ramas la fel 1.166,84 Eur :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1166euro ce ai primit in acel pachet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit :

 

- faruri bixenon cu ajustare dinamica a distantei de iluminare si functie cornering

- instalatie spalare faruri

- computer de bord Premium

- Keyless access

- lampi spate rosu inchis cu LED

- iluminare placuta spate LED

- avertizor pentru nivelul scazut al lichidului de spalare parbriz

Modificat de MWM7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BNQ:Sa o stapanesti sanatos. Ce dotari are?

@MWM7: Asteptare placuta. Foarte frumoase sunt stopurile cu led dar cand am dat eu comandat nu exista in lista de optiuni(tipic porsche romania).

pe lîngă HL am băgat bixenon (fără led :( ),

Jante 17 Djion (implicit Suspensie Sport)

Pachet iarnă,

Composition Media,

Camera Rear Assist (pt soţie :) ),

Selectarea modului de a conduce,

Volan Piele

 

 

@BNQ Foarte misto culoarea, sa o stapanesti sanatos ! Sper ca ii faci un topic..

@Bogdan  : Lasa ca nu se supara daca ii faci retrofit.

Fac un topic neapărat la începutul săptămînii viitoare :)

 

 

@bnq de ce e in showroom?

Pentru că de abia vineri am putut să-mi iau zi liberă de la servici ca să pot să merg să o iau :(

P.S. Sunt din Republica Moldova :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina, jantele pe 17" arata foarte bine iar selectarea modului de conducere un gadget super, la fel si rear assist :)

 

Tot nu inteleg insa de ce la Iasi se livreaza masinile din showroom si nu din zona de livrari (unde se intra/iese cu masina rapid nu prin usa showroom-ului)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina, jantele pe 17" arata foarte bine iar selectarea modului de conducere un gadget super, la fel si rear assist :)

 

Tot nu inteleg insa de ce la Iasi se livreaza masinile din showroom si nu din zona de livrari (unde se intra/iese cu masina rapid nu prin usa showroom-ului)

 

Merci! Cu toate că drumurile în Chişinău sunt penibile, sper să nu am probleme cu jantele de 17 :)

 

Nu ştiu, probabil, nu aveau un alt golf în showroom, şi l-au pus pt a reclama autoturismul... altă explicaţie nu găsesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa le ceri reducere suplimentara ca a fost expus..  :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rugat să-l ţină închis :) cu părere de rău nu pot verifica dacă se ţine de promisiune :(

 

Oricum mi-a promis prima revizie tehnică gratis :) Măcar ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Masina comandata pe 21 ianuarie si recuperata pe 8 aprilie. In contract era estimat timp de livrare 15 - 17 saptamani.

Din pacate eu sunt in strainatate si nu am putut merge personal s-o recuperez.

As fi vrut sa va pun poze sa vedeti cum arata uranograu in realitate dar nu reusesc, probabil nu sunt autorizat pe acest forum.

Va pot spune ca uranograu e foarte aproape de negru mai ales in conditii de lumina scazuta. Mi se pare ca arata mult mai bine decat uranograu care l-am vazut in poze pe net pe Passat (nu mi se pare exact aceeasi nuanta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine se prelungeste asteptarea. Am primit confirmarea ca masina a fost fabricata, are serie de sasiu acum o saptamana si in sistem era indicat faptul ca este in drum spre Curtici.

Dureaza cam multisor mai ales ca am platit taxa de rezervare acum mai bine de o luna.

Rabdare si tutun...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este super :) am doar un singur regret că nu am luat Climă :( dar în rest e super :) Parcurs Iaşi - Chişinău... consum 7l/100km (nici nu ştiu dacă din cauza că mă grăbeam să ajung acasă sau că aşa va fi consumul) Ţinută de drum impecabilă, suspensia chiar dacă este sport, este foarte "molcuţă"... trebuie un pic să mă deprind de la 160 HP la 122 HP, dar nu cred că asta este cel mai important. O să bag puţin mai încolo şi nişte poze :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam la cat timp dupa plasarea comenzii se primeste seria de sasiu? Este "semn rau" daca dupa o luna nu am primit-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BNQ, o sa se mai lase motorul si o sa mai scada consumul...fa-i rodajul cum scrie in carte si o sa fie totul OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nope, singura optiune care am vazut ca nu prea e aleasa de altii a fost tapiteria crem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!