Jump to content

Autobuzul familiei!


vwraider

Postare recomandată

am luat-o in august 2008 din Austria..dar abia acum m-a convins sa-i fac un topic!

Vw Sharan 1.9tdi 116cp an 2005

model Sportline culoare Blackpearleffect

dotari :

- climatronic cu reglaje si pentru locurile mijloc si spate

- jante aluminiu 16''

- geamuri fumurii,electrice, pop-out spate

- 7 locuri (scaun copil integrat in scaun spate...super obtiunea asta )

- CD, radio-cass stock

- Esp abs...nici nu mai stiu ce alte dotari mai sunt..cum mai descopar cate ceva o sa scriu aici:)

pun prima poza cu ea si cu prietenii austrieci care m-au convins:)

post-1781-1234177577_thumb.jpg

post-1781-1234177588_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu

poze mai recente

poza cu bordul..sport line are doua ceasuri destul de utile in plus! place mult bordu..mai ales in poza asta!

post-1781-1234180286_thumb.jpg

post-1781-1234180525_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu

super. S-o stapanesti sanatos.

ce rau imi pare ca n-am putut veni Sambata s-o vad :vaidecapulmeu:

dar poate "te mai prind" pe la intalniri.

Imi plac mult modelele cu 7 locuri, de-aia si slabiciunea mea pt Sharan.

Link către comentariu

Felicitari si bine ai venit in randul nostru (ne-am luat masinile cam odata)

Imi place f mult masinuta ta... e dotata si e neagra :)

Si imi plac si jantele foarte foarte mult.

Sa o stapanesti sanatos cat mai multi km.

LE/PS: cum stai cu consumul? ;)

Modificat de me-high
Link către comentariu

merci! si tie la fel!

cu consumul stau ok...depinde f mult de unde mergi cu ea..in bucuresti cred ca e in jur de 11-12 lejer...afara e undeva la 7-8 asta in ro inafara de ro..cred ca are un consum decent :D numa din cauza drumurilor neaglomerate!

apropos de jante cred ca o sa le dau ...abia mi-am luat niste mam pe 17 :P abia astept sa vina vara acum:))

P.S. era sa uit...abia mi-am gasit un carlig...pe care l-am montat singur(ma laud cu chastia asta ca am muncit juma de zi:)) era pacat de ea daca poate sa duca sa nu duca si ceva in plus o rulota sau platforma pentru albinutza

L.E. cateva poze de la ultima intalnire a cartelului

post-1781-1234268396_thumb.jpg

post-1781-1234268413_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu

Frumoasa foc negresa, intrebarea este ce model de jante i-ai luat de la Mam pe 17?

Interesante cele 2 ceasuri suplimentare de pe bord, personal n-am mai vazut asa bord la nici un vw pana acum. :) Multi km fara evenimente. :D

Link către comentariu

Am vazut ca s-a muncit la schimbarea becurilor. Pozitii sau semnalizari? Eu m-am chinuit intr-o zi inainte de Rev cateva ceasuri bune si nu am reusit sa schimb pozitia... doar am dereglat semnalizarea :) Astept caldura sa mi se faca mana mai maleabila :rolleyes:

Este asa dificila montarea carligului?

Ti-am vazut si "albinuta"... super tare, un adevarat fan vw. Sharanul nu va avea probleme sa o scoata la plimbare :)

Sa ne arati si noul tip de jante...

Toate bune!

Mihai

Link către comentariu

Frumos autobuzul.Sa-l stanesti sanatos.Pe Albinuta am vazut-o de vreo 2-3 ori anul trecut in Comuna Pantelimon vizavi de MAER.Am admirat-o indelung.

Link către comentariu

merci baieti!

- carligul se monteaza relativ usor otrusa de scule cat de cat si rabdare..in cateva ore e sus...in schimb nu se mai pune armatura barii la loc fapt care nu o mai face asa rigida ca inainte..eu acum tre sa mai montez priza mi-am facut rost de schema sper ca in uichend sa o rezolv complet:)

- albinuta nu prea a iesit anu trecut din casa:) poate mai demult ai vazut-o

- despre jante ce sa zic si eu abia astept sa le pun dar mai intai tre sa schimb capacele (le-am comandat si astept sa vina) si un atelier unde sa le revopsesc ca au ceva zgaraieturi..si gata..pun ceva poze

:D

post-1781-1234362681_thumb.jpg

post-1781-1234362742_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu

sunt doua chestii care nu le am pe masina si mi le doresc f tare....

1. cruise control(am inteles ca se face destul de usor)

2. computer de bord(..)

daca stie careva cum pot sa le pun sau cine ar putea sa ma ajute....dau bere... :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut!!!

hai ca mai convins cu jantele noi :icon_thumright:

sa le pui ma repede...

apropo.....

jantele pe care le-ai avut pe masina , imi vin mie pe Touran????? :)

ca poate ne combinam :unsure:

bafta....

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Arata super jantele astea pe sharan... Buna alegere ai facut ;)

Observ ca "asta mica" tre sa "manance" oleaca din trotuar sa se alinieze cu celelalte masini.

Link către comentariu

merci merci..si mie imi plac jantele super mult, dar am observat ca diferenta ca sunt mai grele, masina e mai stabila ca un tanculetz cred ca a crescut si consumul un pic :)!

despre trotoire...ce sa mai zic..aprchez cum pot numa sa nu raman fara oglinzi :)

Link către comentariu

Salut! inlegatura cu dorinta ta de a-ti pune computer de bord..arunca un ochi in aria "DEZMEMBRARI" de pe forum.E un sharan spre dezmembrare si sunt o gramada de piese utileaccesibile si e si piesa pe care ti-o doresti tu,topicul pe care am vazut ceasurile+bord comp. este al colegului WoW.Daca nu te il gasesti iti dau un link :)

Link către comentariu

Salut!Frumoasa masina mai ales cu jantele astea noi care o prind foarte bine(vorba aia, 50 % o fac pe masina frumoasa ,jantele :().Ceasurile alea doua in plus sunt f utile mai ales temperatura uleiului (tine-o constant 180-190 km/h vreo 2 ore sa vezi cum creste temperatura uleiului :) )le am si eu pe varianta highline.Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km cu ea fara probleme.Poate ne vedem odata la intalnire(da-mi un PM) sa vorbim mai multe despre pasiunile noastre comune SHARAN :(

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Operatie reusita cu schimbarea manetelor semnal(cruise) si stergator(comenzi comp de bord), din pacate doar cruise control functioneaza....pentru comp de bord am inteles de la meserias ca ar fi trebuit sa-i schimb si bordul :) , in orice caz mai e de studiat pe tema asta! daca cineva imi poate da o mana de ajutor un sfat etc ... multumesc anticipat!

Link către comentariu

am reusit sa pun si priza de la carlig..ca weekendu asta tre sa duc o balena la tulcea :)

poze dupa sarbatori !!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

poze!

p.s. am uitat sa zic..consum mediu cu rulota 10,5l/100km :tuktuk:

post-1781-1240816422_thumb.jpg

post-1781-1240816429_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu
  • 1 month later...

News..am reusit pana la urma cu computerul de bord..prin resoftarea bordului..acum e ok..problema e ce arata :icon_thumleft:

Azi de dimineata am mers cu o medie de 9 km/h am facut 7km in 56de min cu un consum de....17l/100km..traiasca capitala...

Link către comentariu

Ei acum intelegi de ce nu trebuia sa il activezi, computeru :offtopic:

ca eu am nervii astia de fiecare data cind merg in aglomaratie....

cum cu jantele???(stii tu care :D

apropo rulota ai luat-o pentru concedii?

apropo rulota ai luat-o pentru concedii?

Link către comentariu
bernard the polar bear

sal,

resoftarea softului poate modifica limba computerului de bord?

la masina din semnatura este in germana si as dori sa-l schimb in engleza. se poate?

ms

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!