Jump to content

Stropitori Faruri


mariobos
 Share

Postare recomandată

intrebare: am sau nu spalare faruri?? am capacelele alea de sub faruri unde ar trebui sa fie stropitorile dar cum functioneaza??? ar trebui sa iasa afara cind spal parbrizu? in acelasi timp? sau nu am stropitori,am doar capacele pe spoiler?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca le ai.Cele care nu au asa ceva nu au capace.Ca sa speli farurile trebuie sa le ai aprinse in primu rand dupa care se actioneaza stropitoru de parbriz.Simultan vei actiona si spalatoarele faruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...cineva mi-a zis ca sprituitorile au legatura cu xenonu...mi se pare o prostie.nu are legatura nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe scurt, xenon fara spalator - nu o sa mai vezi in zilele noastre, dar spalator fara xenon - e o optiune ce tine de cel care configureaza masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o mica precizare la ce a zis DAZ... Xenon DE FABRICA. Poti vedea o gramada chiar care au Xenoane dar nu si stropitor de faruri. Alea sunt 99% montate aftermarket. Spalator fara Xenon am vazut doar la modele de Golf 4, e posibil sa existe si la alte modele. Dar oricum mariobos, ar trebui sa ai stropitor faruri daca ai capacele. Trebui asa cum a zis radublack, sa aprizi farurile si sa tii mai mult de 3 secunde trasa maneta de stropit parbrizul. O sa auzi si o sa si vezi jetul aruncat de stropitorile de faruri...iti spala jumate de capota :excl:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu pe a4-ul 8E nu este optziunea valabila decat daca iei si xenon.

daca nu ai xenon atunci ori ai avut spoilerul schimbat ori farurile cred...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!