Jump to content

Candy White LocoMotion


Shtrumf2k

Postare recomandată

in sfarsit a venit :) o am de 2 saptamani si aprox 1200km

masina e superba si nu pot fii mai incantat de ea

masina este model 2007, sportline plus cateva optiuni

saptamana asta urmeaza sa fie montate bara spate si pragurile de GTI vopsite in alb si short-shift iar planul pana la sfarsitul anului este evacuare Milltek si jante ...inca nu stiu de care ...grea alegere

Link către comentariu
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Shtrumf2k

    105

  • Bogdan_wrc

    19

  • nadir@boosted.ro

    16

  • bbm

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

SUper frumoasa. Albul chiar da bine pe masina asta. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Link către comentariu

s-o stapanesti sanatos dude...dar te rog nu pune milltek pe diesel...dai bani degeaba serios...ori ca pui borla ori milltek same shit really :P

Link către comentariu

Corect! Nu da bani multi pe evacuare ca nici macar sunet nu prea castigi daramite vreun micro-cal putere.

Link către comentariu
Daca vrei sa-ti alegi niste jante iti dau un site care ti le pune direct pe masina sa le vezi si au preturi bune.

Pune te rog link...stiam si eu un site asemanator sau tot ala si nu-l mai gasesc!

@Shtrumf2k...nice car!

Link către comentariu

am si eu o intrebare...sistemul 4motion este acelasi cu quattro?avand in vedere ca Audi si Vw au platforma comuna de dezvoltare...

Link către comentariu

nu, nu e acelasi lucru. la vw se foloseste haldex. din ce spun ei, tractiunea este distribuita in timp real in functie de conditiile carosabilului, insa e cam 90 fata si 10 spate in mod normal.

Link către comentariu

Uneori este acelasi lucru :) Adica:

Pe Passat-ul B5 / B5.5 este quattro (Torsen), chiar daca scrie 4motion.

Pe Audi A3 este 4motion (Haldex), chiar daca scrie quattro.

Link către comentariu

90% fata si 10% spate?...dar la un Audi A4 de exemplu 1.9TDI Quattro cum e repartizata puterea?...in regim de mers normal.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

se vede ca umbli cu BBM :)

te-am imbolnavit si pe tine cu miltec :) la diesel nu are efect !

p.s. sa o stapanesti sanatos ;)

Modificat de nadir
Link către comentariu

Linkul de la jante:http://www.point-s.de/popup_felgenberatung.html

Apropo daca intereseaza pe cineva pot aduce de la firma asta

Modificat de TheOne06
Link către comentariu

multumesc tuturor, capitolul jante este incheiat m-am hotarat azi si in maxim 2-3 zile vor fii pe masina MAM pe 17

cat despre milltek, nu m-am molipsit de la bbm, am avut si pe Leon FR si era superb sunetul si feeling-ul

evacuarea de la Milltek pt 2.0 tdi este una din cele mai bune de pe piata si chiar face un pic de zgomot, acum despre cai nu stiu ce sa zic, oricum nu o sa pun altceva decat Milltek...sincer fara suparare nu se compara cu Borla, iar pretul nu este chiar asa de mare

sper sa iasa de la vopsit pragurile si bara spate cat mai repede, mai am in plan un difuzor de carbon OSIR design...sa vedem

Link către comentariu
se vede ca umbli cu BBM :D

te-am imbolnavit si pe tine cu miltec :D) la diesel nu are efect !

p.s. sa o stapanesti sanatos :(

sa-ti traiasca neamul Nadir, sper ca acum vorbesc cu "originalul" si nu cu fratele tau care m-a lasat sa vb ca televizorul la mare si apoi mi a spus ca e fratele tau si ca l cheama tot Nadir - sinteti numai 2 frate?

bah, cu milltek ne am imbolnavit amindoi de la nicu (stii tu care) si daca nu ma insel, pe masina mea a fost primul milltek adus de nicu si pe a lu' strumf a doua deci "e defect" mai de mult omul !!

cu borla nu stiu ce sa zic, cei de la milltek cred ca nu s foarte prosti - umbla vorba ca s cei mai buni pe VAG si par mai cititi in domeniu fata de borla care au citit doar flex si sudura din teava de 2 lei care cica e inox dar la mine la masina veche a ruginit asa ca sa o lasam mai usor cu borla made in romania !!

PS: masina strumfului merge brici - si asta o spun dupa ce am mers cu ea si.....am 45 la talpa !!

Link către comentariu

Frumoase jantele. Ce faci cu celelalte. NU le vinzi daca da cu cat.

ps: Si masina e super. Sa o "stapanesti" sanatos.

Link către comentariu

prea tari jantele astea .. arata intr-un maaare fel! cred ca masina asta va arata cel putin la acelasi nivel cu Leonul veki (care imi place mie in mod deosebit :blink: ) .. numai bine si spor la tunarit :blink:!

PS - Cum simti trecerea de la un benzinar turbo la un dieselar .. la fel de turbo ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!